Bugun...


KOCABAŞ: “GAZİPAŞA CHP'DE DEPREM VAR”
Tarih: 03-12-2017 20:32:45 Güncelleme: 03-12-2017 20:37:45 + -


Gazipaşa CHP İlçe Eski Başkanı Bülent Kocabaş, partisinin ilçe yönetimine yönelik sert eleştirilerde bulundu. Gazipaşa’da CHP’nin gün geçtikçe eridiğini ve halen ilçede 3. Parti olduklarını belirten Kocabaş sosyal medya hesabından, “CHP’den her geçen gün yeni kopmalar yaşanıyor. Son olarak yönetimden iki kişi daha istifasını açıkladı. Partiye ihanet edenler partinin başında” ifadelerini kullandı.

facebook-paylas
Tarih: 03-12-2017 20:32

KOCABAŞ: “GAZİPAŞA CHP'DE DEPREM VAR”

2014-2016 yıllarında CHP Gazipaşa İlçe Başkanlığı görevini yürüten ve görevini devrettikten sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar nedeniyle Mayıs 2016 tarihinde partisinden ihraç edilen CHP Eski İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, partisinin ilçe yönetimi hakkında şok iddialarda bulundu. Partisin Gazipaşa’da gün geçtikçe eridiğini ve kopmaların yaşandığını belirten Bülent Kocabaş, yine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2’si yönetimden 3 ismin partiden istifa ettiğini iddia etti. CHP’nin başında yer alan mevcut İlçe Başkanı Ömer Güven’i partiye ihanet etmekle suçlayan Kocabaş şunları söyledi:

“Eski Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç’in kayınpederi, işadamı, emekli öğretmen, yılların partilisi Sayın Hüseyin Özyiğit geçen hafta CHP'den istifa ediyor. Aldığımız bilgiye göre AKP'ye kimliğini gönderiyor. Kalabalık bir aile… En az 500 oy demek bu.

İstifa gerekçesi de aynen şu: Damadı Cemburak Özgenç'in kaybetmesi için yoğun bir şekilde uğraşan, AKP'ye çalıştığı iddia edilen mevcut CHP ilçe başkanı Ömer Güven' in olduğu bir partide olmamak. Ömer Güven CHP 'den gitmeden istifaların sürdüğü ve süreceği anlaşılıyor. Gazipaşa'da istifa edenler AKP'ye ve İyi Partiye kayıt oluyor. İstifa edenler gerekçelerinde ‘CHP'ye ihanet eden ödüllendirilemez’ diyor” dedi.

“GÜVEN’İN EN YAKINLARI İSTİFA EDİYOR”

Kocabaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz hafta Facebook sayfasında istifasını, tepkisi

ile ortaya koyan ve Ömer Güven'in yanından, yönetimden ayrılan, geçmişte en yakın destekçisi iken simdi yönetimden istifa eden Sayın Mehmet Ali Kaya…Emekli bankacı, dürüst biri. Gerçek bir CHP’li... Aynı gerekçeler ile Ömer Güven ve partiye ihanet eden ekibi ile partinin eridiğini, sosyal medya hesabından duyurarak istifa ediyor. Zehir zemberek bir açıklama ve suçlama ile…Bunlar delildir. Bunlar benim ihraç edilmemin de haksız olduğunun bir başka kanıtıdır.

Yine Ömer Güven'in kazanmasında en büyük rolü olan, partinin ikinci adamı, ilce sekreteri Sayın Mehmet Ali Çağlar ise geçen hafta hem ilçe yönetiminden hem de CHP'den istifa etti. Ömer Güven’in yanında, yönetimde sadece kendi akrabaları kaldı. O da 4 kişi. En yakın akrabası Seher Başaran öğretmen de Ömer Güven ile kavgalı…Ömer Güven partiyi toparlayamaz. CHP eriyor, partiye kimse çıkmıyor. Parti bomboş. CHP Ömer Güven ile ilçede halen 3. parti durumunda. Yerel Seçimleri Ömer Güven ile almak mümkün değil. Sadece parası var diye bir kişi ilçe başkanı olmamalıdır. Ömer Güven 3 seçimdir CHP’ye değil başka partilere çalıştı. En son AKP'ye çalıştı diyerek Ömer Güven’e tepki gösteriyor ve aday olmaması çağrısında bulunuyor. Partinin önünü aç diye isyan ediyor. Bu amaçla kongreden 10 gün önce istifa ediyor, hem yönetimden hem CHP’den. Gerçek bir örgüt emekçisi olan Mehmet Ali Çağlar’ın bizzat kendinse, ‘Ömer Güven’i böyle tanımamıştım, partililere ve sana karşı mahcup oldum. O nedenle istifa ediyorum. Parti eriyor. Ömer Güven’in olduğu yere oy yok. Partiye kimse gelmiyor. Yazık oluyor partiye. Dayanamadım istifa ettim bende. Eski bir il yöneticisi de partiden istifa etti” dediğini belirtti.

GÜVEN’E EL ÇEKTİRİLMELİDİR

Ömer Güven’e Genel Merkez ve İl Yönetiminin, “Dur” demesi gerektiğini belirten Kocabaş, “Gazipaşa’da partinin önde gelenleri Güven’e görevden el çektirmelidir. Eski bir ilçe başkanı görevlendirilsin. Gazipaşa'da yerel ve genel seçimlerde 3. parti olmamak için mutlaka ama mutlaka solun eski kalesi Gazipaşa'da eski CHP ilçe başkanlarından biri partinin toparlanması için 6 Aralık kongresinde görevlendirilmelidir. ‘Sırf parası var diye AKP'ye çalışan biri CHP'de ilçe başkanı olarak kalamaz. 20 yıllık CHP’li belediyeyi yıkanlar Gazipaşa’da Cumhuriyet Halk Partisi’ni mi toparlayacak?’ diye isyan eden partililer bunları görmezden gelen Eski İl Başkanı Semih Esen'e, Gazipaşalı Eski İl Başkanı Sayın Ümit Uysal’a, Parti Meclisi Üyesi Sayın Devrim Kök ve şimdiki İl Başkanı Sayın Mustafa Erdem'e, Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak’a, Antalya Milletvekilleri Sayın Mustafa Akaydın ve Sayın.Nefi Kara'ya da büyük tepki gösteriyorlar. ‘Gazipaşa’da bu duyarsızlığın bedelini soracağız’ diye çağrıda bulunuyorlar.

Yönetimden istifa eden Emekli bankacı Mehmet Ali Kaya, Eski İlçe Başkanı Vural Görgülü, Turan Gülcan, Belediye Meclis Üyeleri Av.İsmet Tok, Av. Şema Senli, Şevket Gülcan’ı arayınız ve ‘Gazipaşa’da ne oluyor?’ diye sorunuz. Gazipaşa’da CHP'nin toparlanması için Ömer Güven'e el çektirin başka bir çare yok. Gazipaşa CHP İlçe Başkanı Ömer Güven'in tüm yanlışlarını İlçe Sekreteri Sayın Mehmet Ali Çağlar biliyor. O deşifre eder, gerçekleri anlatır. Bu en büyük delil. Daha hangi delili istiyor İl Yönetimi ve İl Disiplin Kurulu. Burada gereğini lütfen yapınız. Başka çaremiz yok gerekli organlar üst kademe görevli yöneticiler. Bu partinin disiplini Kemalistler için mi çalışıyor sadece? Sizlerden sorumluluğunuzun gereğini rica ediyor ve hatırlatıyoruz. Güzel günler için iyi haber bekliyoruz. Eski başkanlardan yeni bir ilçe  başkanı görevlendirilmesi, bu görevin tevdi edilmesi elzemdir” dedi.  
Bu haber 2922 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YUKARI