AKÇA: “EKİPLERİ CHP’NİN SANDIK GÖREVLİSİ SEVK EDİYOR”

Muhtarlarla yaptığı toplantıda eski pazar yeri içerisindeki Muhtarlar Derneğinin yerini istediğini belirten Yılmaz’a, Gazipaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Rafik Akça tepki gösterdi.

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Muhtarlarla yaptığı istişare toplantısında, 2 olan muhtarlar derneğinin teke düşürülmesini ve eski pazar yeri içerisinde bulunan, Gazipaşa Muhtarlar Derneğinin kullandığı tek katlı odayı kendisine verilmesini istedi.

Bunun üzerine söz alan Gazipaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Rafik Akça, Yılmaz’a tepki gösterdi. Yılmaz’ın bu tavrıyla diğer derneğe malzeme verdiğini belirten Akça, “Israrla ‘eski pazar yeri içindeki muhtarlar derneği bana lazım, orayı boşaltacağım’ diye göreve geldiğiniz günden bu yana söylüyorsunuz. Yanlız şöyle bir durum ortaya çıkıyor: Diğer derneğe malzeme veriyorsunuz. Oranın statüsünün ne olduğunu biliyor musunuz? Orasını Büyükşehir 10 yıllığına muhtarlar derneğine tahsis etti. Biz muhtar arkadaşlar olarak bir araya geliriz, kongreye gideriz veya yine ayrı düşeriz. Sizin mülkünüz Belediye İş Merkezindeki yerdir. Orayı neden istemiyorsunuz?” dedi.

“EKİPLERİ CHP’NİN SANDIK GÖREVLİSİ SEVK EDİYOR”

Başkan Yılmaz’ın “Ekiplerimizi vatandaşla yüzgöz ötmeyin. Vatandaşla aramızda köprü olun” sözlerine de değinen Akça, belediye ekiplerini CHP’nin mahalle başkanı veya sandık görevlisinin sevk ettiğini söyledi. Akça, “Siz ekiplerinize söylüyor musunuz, gidince muhtarlarla muhattap olun diye? İş makineleri geliyor, CHP'nin sandık görevlisi veya mahalle sorumlusundan talimat alıyor. Bizim gibi seçilmiş arkadaşları eziyorlar. Bir mahalleye gittiğinizde o mahallenin muhtarını muhattap alın. Siz dışarıyı pek görmüyorsunuz. Sizin olduğunuz yer ile dışarısı çok farklı Sayın Başkan. Biz Fen İşleri Müdürü ile mi muhattap olacağız, Durmuş Ali Bey ile mi muhattap olacağız biz yoksa Muhtarlar Müdürlüğü ile mi muhattap olacağız? Bize şunu söyleyin:’ Ben sizinle görüşmesem de siz Muhtarlar Müdürlüğü ile muhattap olacaksınız ve isteğinizi ileteceksiniz. İşiniz çözülmezse ben gereğini yapacağım’ deyiniz” diye konuştu.

“BENİM DE HABERİM OLMUYOR”

Muhtar Akça’nın sözlerine yanıt veren Yılmaz, muhtarların birleşmesi hususunda taraf olmadığını, muhtarların anlaşması halinde Belediye İş Merkezindeki yeri de alabileceğini söyledi.

Ekipleri mahallelere gönderirken muhtarlarla görüşülmesi gerektiğini ekiplere söylediğini belirten Yılmaz, “Tabiki de ekiplerimize muhtarlara haber verin, onun bilgisi dahilinde çalışın diyorum ama bazen hızlı bir şekilde gidilmesi gerekiyor. Bir vatandaş arıyor talebini iletiyor, ekipler hızlı hareket ediyor. Planlı çalışmalarımızda haber vermemiz gereken kim varsa çağırıyoruz. Plansız çalışmalardan benim de haberim olmuyor. İşimiz gücümüz yok da sadece kepçe mi takip edeceğiz” dedi.

“BANA OY VERENE HİZMET VERMİYORSUNUZ”

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Dışarıdan haberimiz olmadığı hususuna gelince her yere belediye başkanı gidecek diye birşey yok. Başkanın başka işleri de var. Dışarıda birsürü ekibimiz var. Olup bitenin bilgisi bana geliyor. O zaman ben de sizi suçlayayım. Veriyorum muhtarın emrine kepçeyi, bana oy verdi diye bir evi atlıyorsunuz, başka bir eve geçiyorsunuz.”

Yılmaz’ın sözlerine itiraz eden Akça, hiçbir muhtarın böyle birşeyi yapmayacağını söyledi. Bunun üzerine Yılmaz’da hiçbir “Hiçbir belediye çalışanı da sizin dediğinizi yapmaz” diyerek yanıt verdi.