Anahtar Kelimeler: ARAMA KURTARMA EKİBİ AKIMIZ

ARAMA KURTARMA EKİBİ YÜZ AKIMIZ OLDU

Merkez üssü Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından İzmir'e giden Gazipaşa İHH Gönüllü Arama Kurtarma ekibi, çalışmalarını tamamlayarak ilçeye döndü.

Bayraklı'daki Doğanlar ile Emrah  apartmanlarındaki arama ve kurtarma faaliyetlerine katılan  Arama Kurtarma ekibinin 7 kişilik Gazipaşa ekibi, ayrıca Bornova - Aşık Veysel Çadırkent’teki çadır kurma, paketleme, yardım ve yemek dağıtımı çalışmalarına da yardımcı oldu.

Gazipaşa Arama Kurtarma ekibi sorumlusu Süleyman Topsakal, "İzmir'de yaşanan depremin ardından kısa sürede ekibi toplayıp arama - kurtarma ve yardım çalışmalarına katılmak için cuma günü yola çıktık. 7 kişilik ekiple kesintisiz bir yolculuk yaparak bölgeye ulaştık ve 3 gün boyunca deprem bölgesinde elimizden geleni yaptık. İzmir'e giden ekip üyeleri Yunus Koç, Sıtkı Altuner, Abdülkazım İnan, Fatih Köse, Mehmet Gözübüyük ve Emrah Aktaş’a, arama - kurtarma ve yardım çalışmalarına katılımları hususunda katkı sağlayan AFAD ve İHH yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.