Anahtar Kelimeler: BADMİNTONCULAR BAŞARIYA DOYMUYOR

BADMİNTONCULAR BAŞARIYA DOYMUYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton turnuvasında Gazipaşalı gençler çeyrek finale kalarak önemli bir başarı elde etti.

3-5 Ocak tarihleri arasında, Genlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Hatay’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Şampiyonasına katılan Gazipaşa Badminton Takımı, 9 takım arasından ilk ikiye girerek çeyrek finale katılma hakkı kazındı. 14-16 Şubat tarihleri arasında Kemer’de düzenlenecek çeyrek final müsabakalarına katılacak takım, şampiyonanın en iddialı takımları arasında yer alıyor.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü antrenörü Yusuf Ateş, şampiyona hakkında bilgi verdi. Şampiyonanın etap etap gerçekleştiğini belirten Ateş, “Belirlenen bölgeler arasında yapılan müsabakalar sonucunda dereceye girenlen başka bir bölgede müsabalara giriyor. Girmiş olduğumuz müsabakalarda başarı göstererek çeyrek finale kadar geldik. Hedefimiz önce yarıfinal daha sonra da şampiyonluk. Bizlerden desteğini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Ertuğrul Yıldız’a, bizleri çok güzel ağırlayan  Sedat Turunç hocama, Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Kırıcı Hocama, Okul Müdürü Üzeyir Metin’e ve sporcu ailelerine tek tek teşekkür ediyorum. Sporcularımı da ayrı ayrı kutluyorum” dedi.