“BAHANE DEĞİL ÇÖZÜM İSTİYORUZ”

Aydın Mahalle Muhtarı Gülcan, mahallesindeki kanalizasyon sorunun yapılmamasının nedenlerini sıralayan ASAT yetkilisine, “8 hanenin atık suyu merkeze akıyor. Bahane ararsak bahane çok, çözüm istiyoruz” dedi.

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın Muhtarlarla düzenlediği istişare toplantısına katılan Aydın Mahalle Muhtarı Hacı Gülcan, mahallesindeki kanalizasyon sorununu dile getirdi. Mahallesinde önceki dönemden başlayan kanalizasyon çalışmasının devam ettirilmesini isteyen Gülcan, “Kanalizasyon sorunumuz var. Bu sorunumuz çözülünceye kadar sizi her yakaladığımız yerde bu konuyu dile getireceğiz. Büyükşehire atmayacağız topu, birlikte 300 metre bir kanalizasyon hattı yapacağız. Toplumda da dile getirmek istemiyorum bu konuyu ama mecburum” dedi.

“BU SORUNU ÇÖZMELİYİZ”

Gülcan’ın dile getirdiği konuyla ilgili olarak açıklama yapan Gazipaşa ASAT Şube Müdürü Ufuk Sadedoğan, “Burada bahsi geçen yolun altında ilçenin içme suyu hattı geçiyor. Buraya kazıp önce kanalizasyon hattını yapıp, daha sonra su hatlarını çekmemiz lazım. Bu da ilçenin 20 gün susuz kalması demek. Başka bir alternatifte de hattın cazibeli olarak akması için yolun 7 metre aşağıya indirilmesi gerekiyor. İndirmediğimiz taktirde bölgeye bir terfi merkezi kurmamız lazım. Bunu yapsak dinamonun elektrik faturasını kim ödeyecek? Bizim ASAT imkanlarımızla yapacağımız bir konu değil. Ayrıca bir de bu bölge mülkiyet sorunu var. Adil Başkan zamanında kendisi belediye imkanlarıyla bu sorunu çözeceğini söyledi. Kendisine ASAT olarak gerekli ekipman desteğinde bulunduk. Çalışmaya başladı ancak bitmedi” dedi.

Konuyu dinleyen Başkan Yılmaz ise “Bu sorun ciddi bir sorun. Bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Bu sorunun çözülmesi için yolların açılması gerekiyor, 18'lerin bitmesi gerekiyor. Beraber bi değerlendirelim” diye konuştu.

“BAHANE ÇOK”

Mahallesinde bulunan 8 evin atık suyunun şehir merkezine aktığını hatırlatan Muhtar Gülcan, “Bunun biran önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. Belediyemiz daha önce buraya bir yatırım yapmış. Sonuçta yatırımın tamamlanması gerekiyor. Daha önce başkan yardımcılarıyla baktık. Yapılabilecek birşey. Bahane bulmak istersek bahane çok. Su parası, elektrik parası bahane. Suyu depoya basarken kullanılan elektriği siz ödemiyor musunuz?” diyerek tepkisini dile getirdi.