BAŞKAN KÜÇÜKBALLI ARTAN ÖLÜMLERE DİKKAT ÇEKTİ VE UYARDI

Mahalle sakinlerin 2 kişiyi Korona virüse kurban veren Güney Mahalle Muhtarı ve Gazipaşa Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Yahya Küçükballı, artan vaka sayısı ve ölümlere dikkat çekerek tüm ilçe halkını uyardı.

Aynı aileden iki kişiyi son 3 günde Korona virüsün Delta varyantı nedeniyle toprağa verdiklerine dikkat çeken Muhtar Küçükballı, vatandaşların rehavete kapıldığını söyledi. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmediğini gözlemlediğini belirten Küçükballı, “Ne yazık ki vatandaşlarımız kurallara uymuyor. Maske kullanımı çok ciddi oranda düştü. Sırası geldiği halde aşısını olmayan pek çok vatandaşımız var. Bizlerin sağlığı için canını dişine takarak mücadele eden sağlık çalışanlarımızın bu gayreti, bizlerin umursamazlığı nedeniyle ne yazık ki boşa gidiyor. Bu durum bizleri ayrıca üzüyor. Halkımızdan isteğimiz kuralla uyması. Lütfen herkes aşını olsun, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyalım” dedi.

Dernek Başkanı Küçükballı yetkili mercilere de tavsiyede bulundu. Özellikle düğünlerde kuralların hiçe sayıldığını belirten Küçükballı, “Düğünler elbette olması gereken bir durum ancak içinde bulunduğumuz koşulları göz önünde bulundurmak zorundayız. Düğünlerimizde kurallara uyulması noktasında denetimleri yetkili merciler sıklaştırmalı veya düğünlere özel şartlar getirilmeli. Vaka sayısının artmasında bizlere göre en büyük etken düğünler ve toplu etkinlikler. Bu etkinliklere karşı tedbir almazsak vaka sayımız her geçen gün daha da artacak” diye konuştu.