Anahtar Kelimeler: BELEDİYEDE DAYAK SKANDALI

BELEDİYEDE DAYAK SKANDALI

Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Yılmaz’ın kendi biriminde çalışan Fazıl Çağlar adlı personeli, iş esnasında tokatladığı iddiası, ilçe gündemine bomba gibi düştü.

EDİNİLEN bilgilere göre; Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, önceki gün, havalimanı kavşağından sökülen Osmanlı Tuğrası’nı, Alparslan Türkeş Parkı’na koymak için çalışma yapıyordu. Çalışmalara eşlik eden Müdür Mustafa Yılmaz, kazayla eline çekiç vuran personeli Fazıl Çağlar’a iki kez tokat atıp küfür ederek çalışma alanından kovdu.

Diğer belediye personelinin gözleri önünde yaşanan olay görenlerde şok etkisi yarattı.

Yaşanan dayak skandalının ardından belediye personelinin bağlı bulunduğu Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) temsilcilerinin harekete geçtiği öğrenildi. Önümüzdeki hafta içi Gazipaşa’ya gelmesi beklenen sendika başkanı ve ekibinin konuyu detaylı bir şekilde ele alması bekleniyor.

Olay günü ilçe dışında bulunan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın konuya ilişkin tutumu merak ediliyor.

MUSTAFA YILMAZ KİMDİR?

Hakkında çok fazla bilgi bulunmayan, belediyenin resmi internet sitesinde bile fotoğraf ve bilgileri yer almayan Mustafa Yılmaz’ın Gündoğmuş nüfusuna kayıtlı olduğu ve asıl mesleğinin öğretmenlik olduğu biliniyor. Öğretmenlik mesleğini birkaç kez bırakıp emlakçılık yaptığı öğrenilen Yılmaz’ın Gazipaşa’da Muzkent ve Kararlar İlköğretim Okullarında görev yaptığı edinilen bilgiler arasında. Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın talimatıyla kısa bir süre önce Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne atanmıştı.