Anahtar Kelimeler: “BELEDİYEDEN ALACAĞI KALMADI”

“BELEDİYEDEN İŞÇİ ALACAĞI KALMADI”

Haftalık düzenlediği basın toplantısında çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, bugün itibariyle personele ait ödenmemiş tazminat ve ikramiye alacağının kalmadığını söyledi. Yılmaz, emlak vergisinden elde edilen gelirin de alacağı olan esnafa

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, makam odasında haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi. Çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz, bugün itibariyle belediyeden personelin tazminat veya ikramiye alacağı kalmadığını söyledi.

Oluşturdukları mali disiplin çerçevesinde alacakları bir bir ödediklerini dile getiren Yılmaz, “Bugün itibari ile belediyemizde göreve başlayan daha önce görevine son verilen 52 işçinin alacağı kalmamıştır. Hepsinin ikramiyesini tazminatını ödedik. Toplam 19 arkadaşımız göreve başlamıştı. Hepsinin alacağını ödedim. Belediyemizle anlaşıp ben çalışmak istiyorum diyen arkadaşların çıkarıldıkları zaman zarfındaki tazminatları anlaşılarak ödendi. Onun dışında göreve başlamayan ve belediyemizle anlaşan 5-6 arkadaşımızın da paralarını ödedim. Arkadaşların emekli ikramiyelerin tamamı ödendi. Davalarını kazana arkadaşların hepsinin parasını ödedik. Toplanda 1 milyon 143 bin TL ödeme yaptık. Ben istiyorum ki; belediyemizin emekçi arkadaşlarla hiçbir problemi olmasın. Kimseyi mağdur etmek istemiyoruz. Kimsenin belediye hakkı kalmasın” dedi.

Belediyenin esnafa olan borcunun da ödenmeye başlandığını belirten Yılmaz, “ Aynı şekilde esnaf arkadaşlara 1 milyon 800 bin lira dağıtıyorum. Emlak ayı olduğu için neredeyse bütün gelirimi esnafa dağıtıyorum. Şu anda bir mali disiplin yaratma çabasındayım. Bankalarda yıllardık bekleyen paralar var. Ama bloke koyulmuş onları kaldırmak için çalışmalarımız var. Yakında SGK ve maliye borçlarını net bir şekilde çıkarıp ödemeye başlayacağız” diye konuştu.

“PAZARCIDA HİZMET HAMLESİ”

Geçen pazartesi Pazarcı mahallesinde hizmet hamlesi başlattıklarını ifade eden Yılmaz şunları söyledi: “Bunlara ikili ilişkiler sayesinde diğer belediyelerde destek verdi. 30’a yakın iş makinesi çalışmaya başladı. Üzerinde işgal olmayan yerlerde çalışmalarımız başladı. Çevre düzenlemesi okul çevreleri düzenlemeleri yapılmaya başlandı. Hepsinden önemlisi Pazarcı’da her yıl sel baskını oluyormuş. Bu sel baskınlarını bitirelim istiyoruz. 30 yıldır orada 1-2 sitede evleri su bastığı falan söylendi bana. Yağmur suyunun bir kısmını döşedik. Bir kısmını yeni döşeyeceğiz. Gazipaşa anaokulunun çevresine parke döşedik. Bazı yolları açtık. Yine hendeklere köprüler yapıyoruz. Hava şartları müsaade ederse 10-15 güne Pazarcı’da değişikliği göreceksiniz. Neden Pazarcı mahallesine ağırlık verdiniz diye sorarsanız. Gazipaşa’da yaşayan herkes Pazarcı mahallesine gidiyor. Kimi düğüne gidiyor, kimi okula gidiyor. Biz de Pazarcı mahallesindeki işleri yoluna koymaya başladık. Buradaki çalışmalar bittikten sonra diğer bölgelerde çalışmaya devam edeceğiz. Kimse benden 6-7 ay içinde Gazipaşa’nın bütün sorunlarını çözecek diye beklemesin. Pazarcıda asfalt işini bahara bıraktık. Hem yollar otursun istiyoruz hem de kış günü doğru olmadığını düşünüyoruz. Sathi kaplama yapacağız bir kısmını parke döşeme yapacağız.

“18 UYGULAMALARI ENCÜMENDE”

Selinus ve Kâhyalar’ın 18 uygulamalarını dün itibari ile encümenden geçirdik. Ama Daha henüz askıya çıkarmadık. Bazı incelemelerden sonra askıya çıkaracağız. İtiraz olmazsa 2-3 ay sonra o bölgeleri bitirmiş olacağız. 

Kış dönemi daha çok bu sahil bölgelerinde çalışacağız. Doğudaki bazı köylerimizde çalışmalarımız devam edecek. Sonra da Kâhyalar bölgesine geçeceğiz.

“BAZ İSTASYONUNU MÜHÜRLEDİK”

Baz istasyonun yerinin belirlenmesinde bize bir şey soran olmadı. Betonarme ve kule tipi olanlarda ruhsat gerekiyordu. Biz de mühürledik. Bizden ruhsat alamazlar ama Bakanlıktan ve Büyükşehirden ruhsat alınırsa yapılabilir.  Yönetmelikteki tespitlere bakarak biz oranın