Anahtar Kelimeler: BELEDİYENİN İHMALİ ?

BELEDİYENİN İHMALİ Mİ CAN ALDI?

Gazipaşa Belediyesi’nin çevre düzenlemesi ve dere ıslahı çalışması sırasında açık bıraktığı iddia edilen kuyuya düşen kadın hayatını kaybetti.

Gazipaşa Belediyesi’nin, çevre düzenlemesi ve dere ıslahı çalışması sırasında açık bıraktığı ve güvenlik önlemleri alınmadığı iddia edilen kuyuya düşen Ünzüle Uçak (49) hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre olay dün saat 18.30’da Pazarcı Mahallesi Gemiyakası Caddesinde meydana geldi.

Bahçesini sulamak için sulama kuyusunun başına gelen Ünzüle Uçak, dengesini kaybederek 10 metre derinliğindeki kuyuya düştü. Talihsiz kadından uzun süre haber alamayan yakınları, Uçak’ı araya çıktı. Uçak’a ait seranın yakınlarında kendisini arayan yakınları, kuyuya baktıklarında Uçak’ın cansız bedenine rastladı.

Durumun 112 Acil Çağrı merkezine bildirilmesi üzerine olay yerine gelen ekipler, uzun uğraşlar sonucu Uçak’ın cansız bedenini kuyudan çıkarttı.

“GAZİPAŞA BELEDİYESİ SORUMLU”

Ünzüle Uçak’ın yeğeni Avni Demirelli, olayın sorumlusu olarak Gazipaşa Belediyesi’ni gösterdi. Belediyenin yaklaşık 2 aydır bölgede çalışma yaptığını belirten Demirelli, “Belediye yaklaşık 2 aydır bu bölgede çalışma yapıyor. Aldığı hiçbir önlem yok. Halam dün saat 16.00 sıralarında evinden bahçesini sulamak üzere çıktı. Kendisinden bir daha haber alamayınca bu bölgeye gelerek arama yaptık. Kendisinin çantasını kuyunun yanında bulduk. Saat 18.30 sıralarında fener getirerek kuyuya baktığımızda halamın cansız bedenini bulduk. Burada hiçbir güvenlik önlemi almamışlar. Burada park var. Çocuklar da bu kuyuya düşebilirdi. Bu işin sorumlusu kimse cezasını çekmesini istiyorum” dedi.

BELEDİYE ÇALIŞMASINI PAYLAŞMIŞTI

Gazipaşa Belediyesi, resmi sosyal medya hesaplarından 24 Ağustos 2021 tarihinde bölgede yaptığı çalışmanın görüntülerini paylaştığı ortaya çıktı. Belediye yetkilileri olayın ardından kuyu etrafında güvenlik önlemleri aldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.