Anahtar Kelimeler: BUNUDA GÖRDÜK: ATLARIM İNERİM!

BUNUDA GÖRDÜK: NE ATLARIM NE İNERİM!

Hazine arazisine ektiği zeytin ağaçlarının çevredekiler tarafından defalarca söküldüğünü belirten Hasan Ayan, baz istasyonunun direğine çıkarak eylem yaptığı eylemde, “Ne inerim ne de atlarım” dedi.

GAZİPAŞA’DA kendisine ait olduğunu iddia ettiği arazisine 5 kez zeytin ağacı ektiğini ancak zeytinlerinin çevredeki bazı kişilerce söküldüğünü belirten Hasan Ayan, ağaçlarının yeniden dikilmesi için baz istasyonu direğine çıktı.

Olay Yeni Mahalle Cumhuriyet Meydanındaki PTT şubesinin arka bahçesinde saat 10.30 sıralarında meydana geldi.

Kahyalar Mahallesinde ikamet eden Hasan Ayan, hazineye ait araziye zeytin fidanı dikerek burayı şehitler ormanı yapmak istediğini ancak 5 kez diktiği fidanların çevredeki bazı kişilerce söküldüğünü iddia etti.

Fidanlarının sökülmesine kızan Ayan, PTT şubesi arkasında bulunan baz istasyonuna çıkarak bağırmaya başladı. Çevredekilerin durumu polise bildirmesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri ve itfaiye de geldi.

Meraklı bakışların giderek arttığını gören Ayan, yaptığı tüm müracaatlara rağmen yetkililerin duruma müdahale etmediğini, ağaçlarının ve yaptığı şehitler ormanı tabelasının yerine dikilmesini istedi.

“NE ATLARIM NE İNERİM”

Polisin direkten inmesi için ikna edemediği Ayan’ı ikna etmesi için karısı olay yerine getirildi. İki çocuğuyla birlikte eşine yalvaran kadın, “Hasan in evimize gidelim. Çocuklarımızı babasız bırakma. Sensiz ben çocuklarımızı büyütemem” diyerek eşini direkten indirmeye çalıştı.

Kendisini ikna etmeye çalışan eşine ve polis ekiplerine inmeyeceğini belirten Ayan, “Ne inerim, ne de atlarım” diyerek şaşkınlık yarattı.

Ayan’ın eşi olayı görüntülemeye çalışan basın mensuplarına tepki gösterdi.

Yaklaşık 2.5 saat süren ikna çabalarının ardından ikna edilen Ayan, direkten indi. Ayan’ın ikna edilmesinde önceki Esnaf Odası Başkanı Mustafa Köse ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Rıza Büyükakça’nın büyük katkısı oldu.

Ayan ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.