ÇİFTÇİNİN BORCU FAİZSİZ ERTELENDİ

Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçi borcuna 6 ay faizsiz erteleme müjdesini sosyal medya hesabından duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı basın açıklamasında Korona virüsü salgınında zor günler geçiren çiftçilere müjdeli haber verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, "Çiftçilerimizin mayıs ve haziran ayında vadesi gelecek Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan kredi geri ödemelerini faizsiz olarak 6 ay erteliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıklaması üzerine, 6 ay faizsiz borç ertelemesini duyan çiftçinin yüzü güldü. Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği müjdeli haberi sosyal medya üzerinden, “Değerli üreticilerimiz, Mayıs ve Haziran ayında Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi tarımsal kredi ödemesi gelen üyelerimiz ödemesi Cumhurbaşkanımızın açıklaması gereğince 6 ay süre ile faizsiz ertelenmiştir. Üreticilerimiz için hayırlı olmasını temenni eder sağlıklı günler, hayırlı ramazanlar dilerim” paylaşımında bulundu.