Anahtar Kelimeler: PAZARINDA KORONA TEDBİRİ

CUMA PAZARINDA KORONA TEDBİRİ

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs nedeniyle Cuma pazarında esnafa ve vatandaşlara eldiven ve dezenfektan dağıtıldı.

DÜNYAYI etkisi altına alan ve binlerce insanın ölümüne neden olan Korona virüs, hayatımızın her alanında kendisini hissettiriyor. Halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda ise tedbirler üst noktaya çıkarıldı.

Sebze ve meyve satışının yapıldığı Cuma pazarından Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında belediye ekipleri, sabah saatlerinde pazarcılara, koruyucu maske ile eldiven takmasını tebliğ etti. Pazarcılar, yapılan tebligata uyarak koruyucu maske ve eldiven taktı. Ardından zabıta ekipleri ve belediye görevlileri halkı bilinçlendirmek için yeni Korona virüsten korunmak için yapılması gereken  14 kuralın yer aldığı broşürünü pazar esnafına ve pazara gelen vatandaşa dağıttı. Öte yandan, pazarın girişindeki dezenfektan kutusu dikkat çekti. Pazara gelen vatandaş ellerini dezenfekte edip pazar alanına girdi. Pazarcıların çoğunluğu ise koruyucu maske ve eldiven taktı.

Pazara gelenler alınan önlemleri görünce şaşırdı, ancak daha sonra memnun kaldı.