Anahtar Kelimeler: DAYAKÇI MÜDÜRE SORUŞTURMA

DAYAKÇI MÜDÜRE SORUŞTURMA

Gazipaşa Belediyesi’nde yaşanan dayak skandalının ardından, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Mustafa Yılmaz hakkında belediye yetkilileri soruşturma açarken, belediye çalışanlar ise suç duyurusunda bulundu.

 Belediye Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Mustafa Yılmaz, geçtiğimiz hafta kendi biriminde çalışan Fazıl Çağlar’a tokat atması ile gündeme gelmişti. Mustafa Yılmaz’a nasıl bir yaptırım uygulanacağı merakla bekleniyordu. Belediye Kültür Merkezinde dün gerçekleşen Haziran ayı olağan meclis toplantısında bir soru üzerine yaşanan skandal hakkında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, bir belediye başkanının olayı araştırması için muhakkik tayin edildiğini, ayrıca konunun adli makamlara intikal ettiğini söyledi.

 BAŞKAN SESSİZLİĞİNİ BOZDU

 Yılmaz konuya ilişkin şunları söyledi: “Yaşanan tokat olayı hiçbir şekilde tasvip edilemez. Ben de Antalya’daydım o gün, maalesef biz de üzüldük. Çalışma esnasında böyle bir olay yaşanmış. Biz belediye olarak bir belediye başkan yardımcımızı muhakkik olarak tayin ettik. Ayrıca çalışanlarımız kendileri de savcılığa beyanda bulunmuşlar. Şu anda görüş beyan etmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. İnceleme bittikten sonra neyse gereken yapılacak” dedi.

 İyi Parti Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Mehmet Yüksel de, konuya ilişkin açıklama yaptı. Yüksel, “Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü ile geçen haftalarda bir problem yaşandı. İyi Parti’nin bu konuda sessiz ve duyarsız kaldığı yönünde eleştiriler var. Biz yetkisiz insanlara zor kullanılmasına hiçbir şekilde tasvip etmeyiz ve karşısında dururuz. Emniyete intikal etmiştir. İlgili soruşturma başlatılmıştır. 657 Devlet Memuru kanuna göre çalışan işçinin bağlı olduğu sendikanın takibi devam ettiğini biliyoruz. Karara hep birlikte saygı duyacağız ama yaşanan olaya tasvip etmiyoruz” diye konuştu