ÇELİK:

Hizmetle tanıştırdığı Beyobası mahallesinde coşkulu kalabalığa seslenen Cumhur Adayı Çelik, "Bize 111 milyon TL borç bırakanlar, şimdilerde çıkmış borç edebiyatı yapıyor. Biz borcun arkasına saklanmadık. Hem bıraktığınız borcu ödedik, hem hizmet yaptık. B

Gazipaşa Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Adil Çelik, döneminde ihya ettiği Beyobası mahallesinde miting gibi mahalle toplantısı yaptı. Mahalle konağı önünde yüzlerce mahalle sakiniyle bir araya gelen Çelik, rakiplerinin borç edebiyatı yapmasının trajikomik bir durum olduğunu söyledi. 
2014 yılında göreve geldiğinde Gazipaşa Belediyesi`nin 111 milyon borcu ve 312 icra dosyası olduğunu hatırlatan Çelik, "Göreve gelirken biz borç edebiyatı yapmadık. Bir yandan bize miras kalan borcu ödedik, bir yandan da hizmet yaptık. Allah`a şükür verdiğimiz sözlerin neredeyse tamamını yerine getirdik, söz vermediğimiz birçok hizmeti de ilçemize kazandırdık. 111 milyon lira borcu 35 milyon liraya düşürdük, 312 icra dosyasını 29`a indirdik. Bunun yanında 150 milyona yakın hizmet yaptık. Borcumuzun yarısından fazlası SGK ve maliye borcu. Onları da yapılandırdık her ay 400 bin lira sıkıntısız ödüyoruz. Hizmet yapıyoruz, borçlanıyoruz ve paşalar gibi ödüyoruz. Tüm bunlar ortadayken bizler borç edebiyatı yapmıyoruz ama rakiplerimiz bir borç edebiyatı tutturmuş gidiyor. Bunların aslında amacı ne biliyor musunuz? Allah korusun kazara göreve gelirlerse 5 yıl yatıp gidecekler. Hesap sorduğunuz da da `Borçlu belediye devraldık, o yüzden yapamadık` diyecekler. Gazipaşa`nın geleceğini heba etmeyin ve bunlara fırsat vermeyin değerli hemşerilerim" dedi. 

Gazipaşa`nın kaynakları Gazipaşa`ya yetir diyen rakiplerinin 20 yıl ilçeyi yönettiklerini dile getiren Çelik, "Madem kaynakları Gazipaşa`ya yetiyordu, niçin 111 milyon lira borç bıraktınız?" diye sordu. Gazipaşa Belediyesinin proje üreten ve hükümet desteğini arkasına alan bir yönetime ihtiyacı olduğunu söyleyen Çelik, "Diz çökmüş bir belediyeyi çok şükür ayağa kaldırdık. Şimdi koşma vakti. Vizyon projelerimizle Gazipaşa`ya altın yıllarını yaşatmak istiyoruz. Yalanlarla, iftiralarla buna mani olmak isteyenlere aziz Gazipaşa halkı sandıkta gereken cevabı verecektir. Bir seçime gidiyoruz, elbette siyaset yapacağız ancak yapılanları görmezden gelmek ve çamur atmak ahlaki bir durum değil. Keşke bunun yerine projeleriyle karşımıza çıksalar, yapacaklarını anlatsalar ancak seçim beyannamelerinin yarısından fazlasını bizim yaptığımız ve yapmakta olduğumuz çalışmalar olduğunu bile bilmeyen bir ekiple karşı karşıyayız. Yıllarca hoş sözler dinleyen Gazipaşa`nın nutuklara karnı tok. Gazipaşa hizmete alıştı, güçlü belediyenin ne demek olduğunu gördü. İnşallah 31 Mart akşamı Gazipaşa oyunu hizmetten yana kullanacak ve hep birlikte Gazipaşa`nın şahlanışına tanıklık edeceğiz" diye konuştu.