KRAL KOYU TURİZME AÇILACAK

Güney Mahallesinde coşkulu kalabalığa seslenen Cumhur İttifakının Adayı Çelik, "Güney`de 2-3 ay içinde sıcak asfalt olmayan yer bırakmayacağım. İlçemizin göz bebeği Kral Koyunun doğal yapısını bozmadan doğal bir proje hazırlıyoruz. Güney Kalesinin aydınla

Gazipaşa Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakının Belediye Başkan Adayı Dr. Adil Çelik, Güney mahallesinin sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle konağında gerçekleşen toplantıya gece geç saatlerde olmasına rağmen mahalle halkının ilgisi yoğun oldu.

Güney mahallesinin, birlik ve beraberliğin en yoğun olduğu mahallelerden biri olduğuna vurgu yapan Başkan Çelik, önümüzdeki dönemde mahalleye yapacağı hizmetleri anlattı. Güney mahallesinde sıcak asfaltın olmadığı yer bırakmayacağını belirten Çelik, "Seçimin hemen ardından 2-3 ay içerisinde Güney mahallemizde sıcak asfaltın olmadığı yer kalmayacak. Ayrıca ilçemizin ve Türkiye`nin en güzel koylarından olan Kral Koyu ile ilgili bir projemiz var. Kral Koyunun doğal yapısını bozmadan, koya gelen ziyaretçilerin koya rahat inmeleri için ahşap yürüyüş yolları, koy içerisine de ahşaptan şejlonglar ve teraslar yapacağız. Kral koyunun muhteşem doğasına yakışan bir proje olacak. Ayrıca bu çalışma kapsamında Güney Kalesinin aydınlatmasını da Selinus Kalesi gibi yapacağız. Hizmet etmek bizim işimiz. Birileri konuşur ama biz yaparız" dedi.

Rakiplerinin söylemlerine ve projelerine değinen Başkan Çelik, "Karşımızda en büyük projesi toplumsal barış, halk yem, halk mama, halk süt olan rakiplerimiz var. Hepsine saygı duyuyoruz ama bizim daha büyük projelerimiz var. Biz Gazipaşa`nın artık kaybedecek bir günü bile olmadığını biliyoruz. Ayağa kaldırdığımız belediyenin günü birlik değil, vizyon projeler yapma zamanı. Bizler sıcak asfaltsız mahalle kalmayacak diyoruz, onlar biz halkımızla sıcak ilişkiler kuracağız diyor. Biz ilçemize tramvay getireceğiz, ilk 5 yıldızlı otelin ruhsatını vereceğiz, istihdam sağlayacağız, Evliya Tepesine ikinci mesire alanını yapacağız, kayak merkezi kuracağız, Koru`yu Konyaaltı sahiline çevireceğiz, Uluhendek bir gerdanlık gibi ilçemizi süsleyecek, Hacı Musa Çayı bitecek, yeni pazar yeri yapacağız, mahallelere taziye evi yapağız, yeni hizmet binası yapacağız, hobi bahçeleri kuracağız, her okulun bahçesine çok amaçlı kapalı saha yapacağız, Pazarcı`ya cami yapacağız, elektriksiz yayla kalmayacak, gastronomi festivali yapacağız, su kemerlerini restore edeceğiz diyoruz; rakiplerimiz ise eşit hizmet yapacağız, toplumsal barışı getireceğiz, çay bahçesi açacağız diyor. Vaatlerimizin boş çıktığını ve ilçeye birşey kazandırmadığımızı söyleyen bu arkadaşlar, bizim yaptığımız Fener Mesire alanında piknik yapanları ziyaret edip destek istiyorlar, bizim döktüğümüz sıcak asfaltın üzerinde ve bizim yaptığımız mahalle konağında toplantı yapıyorlar ama hala yapılan hizmetleri inkar ediyorlar" diye konuştu.

Yerel seçimlerin önemine değinen Çelik sözlerini şöyle sürdürdü: "Keşke seçimin ardından seçtiğimiz başkanın icraatlarını beğenmediğimizde belli bir süre sonra görevden alabilsek. Ama böyle birşey söz konusu değil. Seçtiğiniz başkan 5 yıl ilçeye hizmete edecek. Eğer yanlış bir aday seçerseniz ilçenin 5 yılı heba olur. Örneğini Menderes Türel`den önceki dönemde gördük. Koskoca Antalya 5 yılını bira festivalleriyle geçirdi. Mehmet Ali Yılmaz sevdiğim bir abim ancak 32 yıldır Ankara`da yaşıyor. Gazipaşa`yı tanıması, yollarını, sokaklarını öğrenmesi 5 yılını alır. Bizim kaybedecek vaktimiz yok. Dolayısıyla bunları oy vermeye gittiğimizde çok iyi düşünün ve ideolojinin yanında değil, hizmetin yanında yer alın."