Anahtar Kelimeler:

ZEYTİNADA SUYA KAVUŞACAK

Zeytinada mahalle halkıyla bir araya gelen Cumhur İttifakı Adayı Çelik, "Zeytinada`nın en büyük sorununun susuzluk olduğunu biliyorum. Bizlerin yetke alanında olmamasına rağmen bu dönem 4 kuyu açtık, elektrik ve boru hatları döşedik ama istediğimiz sonucu

Gazipaşa Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Dr. Adil Çelik,  Zeytinada mahallesinde hemşerileriyle buluştu. 5 Yılda yaptıklarına kısaca değinen ve projelerini anlatan Çelik, Zeytinada için en büyük projesinin su sorunun çözmek olduğunu söyledi. Asfaltı, altyapıyı, mahalle konaklarını artık hizmetten saymadıklarını dile getiren Çelik, ne yapıp edip Zeytinada`nın su sorunun çözeceklerini belirtti. Geçmiş 5 yılda Zeytinada`nın su sorunun çözmek için farklı girişimlerde bulunduklarını dile getiren Çelik, "5 yılımızda 53 mahallemizde kırsal sulamaya Zeytinada dışında bir kuruş harcamadık. Kırsal sulama bizim işimiz değil ama Zeytinada`da 4 tane kuyu açtık. Elektrik ve su borusu hatları döşedik ama istediğimiz başarıyı sağlayamadık. Bu mahallenin su sorununu çözmek için yaklaşık 500 milyon lira para harcadık ama bu da bizlerin derdine derman olmadı. Buranın su sorunu yeni çıkan bir sorun değil. 1970`lerden bu yana bu mahallenin su sorunu var. Zeytinada halkının sondaja verdiği parayla herhalde küçük bir gölet yapılırdı. Zeytinada`ya gölet yapacağız derken Karayollarının Gökçebelen Tüneli bu gölet projemizi de suya düşürdü. Çünkü 250 milyon ek bir yatarım gerektirdi. Bu su sorunun el ele verip bitirmemiz lazım. Zeytinada Gazipaşa`nın en çalışkan, hesabını kitabını en iyi bilen, en düzgün esnaflığı yapan mahallerimizin başında geliyor. Bizim Zeytinada için en önemli derdimiz su problemini çözmek. İnşallah çözmek için elimizden gelen gayreti çözeceğiz. 5 yılda işi öğrendik. Bu dönem ustalık yılımız olacak. Orada yatacağım, gelmeyeceğim. Zeytinada`nın su problemini çözmek için gerekirse otobüs kiralayacağız, gideceğiz bakanlığın kapısında yatacağız. Bizden başka bunun kimsenin çözme şansı yok" dedi.

Muhalefetin Muzkent ve Zeytinada`dan çok şey beklediklerini ancak hedeflerine ulaşamayacaklarını belirten Çelik, "Muhalefet Muzkent`ten, Zeytinada`dan çok şey bekliyor ama daha çok beklerler.  Yaparsa yine AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin kadroları yapar. Muhalefet Belediye Başkan Adayları halk yem, halk su, halk süt, toplumsal barış gibi projeleri var. Zeytinada`da bunların hepsi var. Zeytinada`nın suya ihtiyacı var, yola ihtiyacı var. Kim ne derse desin inanmayın. Keşke bir deneme yanılma şansı olsa da bunları 3 ay koltuğa oturtursak da görsek. 3 ay sonra maaşları ödeyemezler maaşları.  Biz ne yapacağız, ne edeceğiz buraya suyu getireceğiz. Hep birlikte Ankara`ya gideceğiz ve bu sorunu çözmeden geleceğiz" diye konuştu.

Çelik`e güvenlerinin tam olduğunu belirten Zeytinada halkı, Çelik`le yola devam mesajı verdi.