DOĞAN`DAN SERT ÇIKIŞ

Gazipaşa Ak Parti İlçe Başkanı Ali Doğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron`un 24 Nisan`ı sözde Ermeni Soykırımını Anma Günü olarak ilan eden açıklamasını kınayan bir açıklamada bulundu.

Gazipaşa Ak Parti İlçe Başkanı Ali Doğan, "Gazipaşa Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron`un 24 Nisan`ı sözde Ermeni Soykırımını Anma Günü olarak ilan eden açıklamasını şiddetle kınıyoruz. Sözde Ermeni soykırımı iddiaları hiçbir hukuki temeli olmayan, tarihi gerçeklere aykırı, siyasi bir yalandır. Türkiye açısından hiçbir hükmü yoktur" dedi.

?KİMSE TARİHİMİZE LEKE SÜREMEZ?

Başkan Doğan, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan`ın 2005 yılında tarihi gerçeklerin aydınlatılması için yaptığı Ortak Tarih Komisyonu kurulması çağrısından kaçanlar, tarihi olayları manipüle etmeye çalışmaktadırlar. Bunların bu yanlı davranışlarını, Dünya kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Geçmişimizi çarpıtarak tarihten kin, nefret ve husumet çıkarmaya tevessül edenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Hiç kimse Türkiye`yi işlemediği bir suçtan dolayı itham edemez ve tarihimize leke süremez. Ülkesinde siyasi sorunlar yaşayan Sayın Macron`un günü kurtarma gayretiyle tarihi hadiseleri politik malzeme haline getirmesini kınıyor ve reddediyoruz. Acıları yarıştırmak ve siyasi malzeme konusu yapmak siyasi ve ahlaki bir cürümdür. Türkiye, Birinci Dünya Savaşı`nda yaşanan hadiseleri ortak acı ve adil hafıza yaklaşımıyla aydınlatmak için her türlü iyi niyetli çabaya destek olmaya devam edecektir." İfadelerinde bulundu.