Anahtar Kelimeler:

Lamos?un başpehlivanı Ahmet Selbest oldu

Antalya?nın Gazipaşa ilçesinde bu yıl 7?incisi düzenlenen Lamos Arana Karakucak Başpehlivanlık Güreşlerinin başpehlivanı Çorum Belediyesi adına yarışan Ahmet Selbest oldu.

7. Lamos Arena Karakucak güreşlerinin galibi Ahmet Selbest oldu. Selinus Sahilinde düzenlenen güreşlerde sporcular, Küçükler, Yıldızlar, Gençler, Büyük Orta, Başaltı ve Başpehlivanlık kategorilerinde kıyasıya yarıştı. 80?i başpehlivan olmak üzere yaklaşık 300 pehlivanın mücadele ettiği güreşler saat 11.00?da başladı, 18.00?da sona erdi.  

Çekişmeli geçen müsabakaların sonunda rakibi Fatih Kambur?u yenen Çorum Belediyesi?nin Başpehlivanı Ahmet Selbest başpehlivan oldu. Güreşlerin sona ermesinin ardından dereceye girenlere madalyaları ve para ödülleri takdim edildi.

İlginin yoğun olduğu güreşlerde ağalık ihalesini ise 35 bin lira ile Mustafa Akçocuk kazandı.

Başpehlivanlığı kazanan Ahmet Selbest organizasyonu yapanlara teşekkür ederek, ?Güzel bir mücadele ve güzel bir güreş oldu. Bu güreşler sayesinde alttan gelen genç kardeşlerimiz kendilerini gösterme fırsatı buluyor. Bu organizasyonu organize eden herkese teşekkür ediyorum? dedi.

Gazipaşa Kaymakamı Ali Sakar ise, ?Güreşin sadece bir müsabaka olmasından öte birleştirici özelliklerinden faydalanıyoruz. Toplumu bayram tatillinin sonunda bir araya getirdik. Bu organizasyonun birliğimizin beraberliğimizin pekişmesine vesile olduğunu düşünüyorum. Geçmiş yıllardan gelen bu geleneğimiz gelecekte de devam edecektir? diye konuştu.