KARATECİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Antrenör Mehmet Şükrü Acar yönetimindeki karate okulu öğrencileri, Dünya Temizlik Günü nedeniyle Koru Sahilinde çöp topladı.

Karateciler, Dünya Temizlik Günü nedeniyle örnek bir davranışa imza attı.

Karate antrenörü Mehmet Şükrü Acar ve öğrencileri Koru sahiline gelerek bir süre antrenman yaptı. Antrenman öncesi öğrencilerine karate sporunu ve sprocusunu anlatan Antrenör Acar, ?Karate sporunun 4 tekme, 5 yumruktan ibaret olmadığını göstermek, buraların ortak yaşam alanlarımız olduğunu, temiz tutmamız gerektiğini, çevreye çöp, cam şişe, plastik atık atılmaması gerektiğini göstermek için bugün buraya geldik? dedi.

Konuşmanın ve kısa süren antrenmanın ardından sporcular ellerinde çöp poşetleriyle sahilde temizlik çalışması yaptı.

 

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Acar, ?Gazipaşa bizim, aşırı derecede kirletilen bu sahili temizlemenin biz sporcuların görevi olduğunu düşündük. Sahil çok kirletilmiş. Şişe kırkları var, cam kırıkları, plastik pet şişeler, naylon poşetler var. Buraya gelen insanlardan tek ricam burayı temiz tutsunlar. Yarın kendi çocukları o cam kırıklarına basabilir, bir yakınları  basabilir, insan basabilir sonuçta. Karate sporu ile ilgili insanlığa şunu söylemek istiyorum. Karate sporu şiddet sporu değildir, karate içinde sevgi ve saygı olan bir spordur buradan velilere  söylüyorum çocuklarını bize emanet edebilirler çocuklarımızı güzel şeylere yönlendiriyoruz? dedi.

 

Temizlik çalışmasına katılan sporcu velisi Hanife Yılmaz ?Çocuğumun böyle bir etkinliği katılmasından dolayı çok mutluyum çevremizi temiz tutmamız gerektiğini düşünüyorum? diye konuştu.

 

Sporculardan Berkan Çelik?de, ?Sahilin çok kirli olduğunu gördük ve hocamızla birlikte böyle bir etkinlik düzenledik, poşetler dolusu çöp topladık. Karatenin 4 yumduk 5 tekmeden ibaret olmamağını göstermek istedik. Örnek olduysak ne mutlu bize? diye konuştu.

 

Sporcu Deniz Dağ ise, ?Bu günkü yaptığımız çalışmadan doluya çok mutlu oldum. insanların kirlettiği denizi, karateci olarak bizim de bunları toplamamamız çok onur verici bir şey. Bu çevre bizim çevreyi kirletmesinler? dedi.