Anahtar Kelimeler:

Gelini mehter takımıyla almaya gitti

Antalya`nın Gazipaşa ilçesinde damat Emre Türkoğlu, gelin evine mehter takımıyla gitti.

Antalya`nın Gazipaşa ilçesinde evlenecek olan çift mehter takımı eşliğinde düğün salonuna gitti.

Evlenmeye karar veren Elif Erbilgin ile Emre Türkoğlu, ilginç bir düğün törenine ev sahipliği yaptı. Gazipaşa Belediyesi`nin kurduğu ve gönüllülerden oluşan mehter takımı, damat Emre Türkoğlu`nun isteği üzerine gelin alma merasimine eşlik etti.

Gazi mahallesinde bulunan kız evine mehter takımıyla birlikte giden damat Türkoğlu, damatlığı ile mehterin en önünde Türk bayrağını taşıyarak gelin evine gitti. Mehter Marşları söylenerek gidilen yolda vatandaşlar alkışlarla mehter takımına eşlik etti. Gelin evinin önüne gelinmesiyle birlikte marşlar yerini dualara bıraktı. Duanın ardından çift alkışlar ve marşlarla evden çıktı.

Gelin ve damat yine mehter takımı eşliğinde marşlar söyleyerek düğün salonuna gitti. Mehter takımı düğün öncesinde de kısa bir konser verdi.

Mehterli gelin çıkarma ile Gazipaşa?da bir ilke imza attıklarını belirten Damat Emre Türkoğlu mehter ekibine teşekkür etti. Türkoğlu ?Farklı bir düğün yapmak istedik. Aklımıza Gazipaşa Mehter Takımı geldi. Mehteri her dinlediğimde milli duygularım kabarıyor. Düğünümüze de coşku ile başlamak istedik. Çok da güzel oldu. İnsanların tepkisi çok olumluydu. Bizlere bu kırmayan Belediye Mehter takımına, özellikle sorumlusu Sıtkı Bey`e teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.