Anahtar Kelimeler:

ÇOK SEVDİĞİ MAVİ SULAR SONU OLDU

Antalya`nın Gazipaşa ilçesinde sınıf arkadaşıyla serbest dalış yaparak zıpkınla balık avlamaya giden 17 yaşındaki Selçuk Can Polat boğularak yaşamını yitirdi

- Antalya`nın Gazipaşa ilçesinde dün öğle saatlerinde sınıf arkadaşı ile birlikte zıpkınla balık avlamaya giden 17 yaşındaki Selçuk Can Polat yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgilere göre olay dün 18.00 sıralarında meydana geldi. Güney mahallesinde sarp kayalıklardan inerek sahile ulaşan ve orada denize giren Samet Özkan (17) ile Selçuk Can Polat (17) yüzerek açıklara doğru ilerledi. Serbest dalış yaparak zıpkınla balık avlayan gençler, kayalık bir noktada balık olduğunu gördü ve dalışa başladı. Yaklaşık 35 metre derinliği bulunan bölgede dalış yapan Samet Özkan bir süre sonra su yüzeyine çıktı. Arkadaşa Selçuk Can Polat`ın su yüzeyinde zıpkınını gören Samet Özkan, paniğe kapılarak karaya çıktı. Çığlık atarak yardım isteyen Özkan`ın imdadına çevredeki çiftçiler yetişti ve durumu Jandarmaya bildirdi.

Olay yerine gelen Jandarma, Sahil Güvenlik Komutanlığına haber verdi. Gençlerin dalış yaptığı noktaya gelen Sahil Güvenlik sabahın ilk ışıklarına kadar arama yaptı. Arama çalışmalarına katılan Samet Özkan, olay anını anlattı. Birlikte daldıklarını ancak kendisinin su yüzüne çıktıktan sonra arkadaşı Selçuk Can`ı göremediğini belirten Özkan, "Suyun yüzeyinde bir süre arkadaşımı aradım ama bulamadım. Daha sonra makarası açılmış zıpkınını suyun yüzeyinde gördüm. Korktum terkar dalış yapamadım. Karaya çıkıp yardım istedim" dedi.

Arama kurtarma ekiplerinin de katıldığı çalışma sonrası sabah saatlerinde genç dalgıcın cesedine dalış yaptığı noktada ulaşıldı. Tekneyle Gazipaşa Yat Limanına getirilen ceset, Gazipaşa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Selçuk Can Polat`ın tekne ile gelen cenazesini gören anne, baba ve yakınları fenalık geçirdi. Çevredekilerin yardımı ile aile ambulansa alındı.

Selçuk Can Polat`ın cenazesi, otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Morguna götürülecek.