DOĞAN’DAN İNŞAAT SEKTÖRÜNE ‘DOĞALGAZ’ ÇAĞRISI

Gazipaşa’nın yakın bir zamanda doğalgaz ile tanışacağının müjdesini veren AK Parti İlçe Başkanı Doğan, inşaat sektörüne dönüşüme hazır olmalarını tavsiye etti.

Antalya ve Mersin’de BOTAŞ Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. tarafından Döşemealtı, Aksu, Manavgat, Alanya, Gazipaşa, Anamur İlçeleri mevkiinde ‘‘Manavgat-Alanya-Gazipaşa-Anamur’’ İlçeleri Doğalgaz Boru Hattı (MAGA DGBH) projesinin yapılması için düğmeye basılıyor. ‘Halkın Katılımı Toplantısı’ ile söz konusu proje için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) toplantısı Anamur, Aksu, Alanya ve Manavgat’ta gerçekleşecek.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Gazipaşa İlçe Başkanı Ali Doğan, konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sürecin Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun çabaları ve girişimleri sonucu başladığını hatırlatan Başkan Doğan, ‘‘Manavgat, Alanya, Gazipaşa, Anamur İlçeleri Doğalgaz Boru Hattı projesinin başlayacağı müjdesini vatandaşlarımıza vermek istiyoruz. Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Genel Müdürlüğündeki süreç devam ediyor. Etki, analiz ve rapor oluşturma aşamasında ilgili müdürlük bölge halkının da görüş ve önerilerini almak istiyor. Bu bağlamda bölgemizde 4 noktada toplantı düzenlenecek. Bizler de 23 Haziran’da gerçekleşecek bu toplantıya katılarak görüşlerimizi sunacağız. Sürecin takipçisi olacağız ve en kısa sürede ilçemizi doğalgaza kavuşturarak tarihi bir çalışmaya imza atacağız” dedi.

Doğalgazın ilçeye gelmesiyle birlikte pekçok şeyin değişeceğini vurgulayan Doğan, başta inşaat sektörü olmak üzere iş adamlarını dönüşüme hazırlıklı olmalarını tavsiye etti. Doğan, “Doğalgazın ilçemize gelmesinden pekçok sektör olumlu yönde etkilenecek. Özellikle inşaat sektöründe köklü değişiklikler yaşanacak. Konut ve işyerlerinde doğalgaz altyapısının olması önem teşkil edecek. Yeni yapılan tüm yapılarda bu hesaplamaların yapılması sektör temsilcileri ve vatandaşlarımızın menfaatine olacaktır” diye konuştu.

Başkan Doğan, bu sürecin başlamasına vesile olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere bölge milletvekillerine sonsuz teşekkürlerini sunan Doğan, İlçe Teşkilatı olarak süreci yakından takip ettiklerini belirtti.