Anahtar Kelimeler: DOĞAN’ SÜRGÜN EDİLDİ

DOĞAN’IN OĞLU SÜRGÜN EDİLDİ

Seçimlerden önce “İşçi çıkarımı olmayacak” diyerek seçimleri kazanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, ulusal basına yansıyan sürgün politikası Gazipaşa’ya sıçradı.

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçim öncesi yaptığı açıklamalarda, "Siyasi düşüncelerinden dolayısıyla asla işten çıkarma olmayacaktır" demiş ancak seçim sonrası yaptığı uygulamalarla eleştiri konusu olmuştu. Böcek, AK Partili eski Başkan Menderes Türel döneminde işe alınan işçileri ilçelere sürgün ederken, yüzü aşkın kişinin işine son vermişti. 
Göreve gelir gelmez Antalya Su ve Atık Su Tesisleri (ASAT) Manavgat biriminde çalışan 8 işçi, Park Bahçeler Müdürlüğü'nde 8, şehir merkezinde farklı birimlerde çalışan 3'ü mühendis toplamda 44 işçi Antalya'nın Batı ilçeleri olan Elmalı, Korkuteli, Kaş, Demre ve İbradı'ya sürgün edilmişti. Yapılan bu uygulama Gazipaşa’da da uygulanmaya başlandı. 
Geçtiğimiz günlerde Antalya Merkez’de ASMEK’de Yaygın Eğitim Şube Müdürlü olarak görev yapan Alev Aslangiray, Gazipaşa ASMEK’e büro personeli olarak görevlendirilmiş, 3 Ocak Perşembe günü ise sözleşmesi feshedilerek işten çıkarılmıştı. 
Bugün ise AK Parti İlçe Başkanı Ali Doğan’ın oğlu olan, ASMEK Birim Sorumlusu olarak görev yapan Muhammed Ali Doğan’ın sürgün edildiği öğrenildi. Finike İlçe Hizmet Birimi Şube Müdürlüğü’ne sürülen Doğan’a yazısı bugün itibariyle tebliğ edildi.