ELEKTRİK DİREĞİ ÜZERİNE DEVRİLEN BETON MİKSERİ MAHALLEYİ ELEKTRİKSİZ BIRAKTI

Gazipaşa’da elektrik direğinin üzerine devrilen beton mikseri direkteki telleri kopardı. Kısıtlama saatinde evlerinde bulunan mahalleli elektrik direğini deviren beton mikseri yüzünden elektriksiz kaldı.

 Gazipaşa'da devrilen beton mikseri elektrik direğini devirdi. Kısıtlama saatinde evinde bulunan mahalleli devrilen mikser yüzünden elektriksiz kaldı.

Edinilen bilgiye göre kaza, saat 09.30 sırlarında Pazarcı Mahallesi Mustafa Yücesoy Caddesi üzerinde meydana geldi. Gazipaşa’da bir beton firmasına ait beton mikseri, Mustafa Yücesoy Caddesi üzerindeki bir inşaatta beton bırakmasının ardından tekrardan beton almak için hareket etti. İnşaat alanından caddeye çıkmak için hareket eden mikser manevra yaptığı esnada yola sığmadı ve geri geri gelmeye başladı. Geri geldiği esnada, mikser sürücüsü arka tarafta bulunan çukuru fark edemeyince kamyonun bir tekeri çukura girdi. Çukura girmesi ile birlikte mikser, yan tarafında bulunan enerji nakil direğine çarparak dere yatağına devrildi. Çarpmanın etkisiyle devrilen direkteki teller koptu, kaza yerine yönlendirilen AEDAŞ ekipleri, elektrik akımını kesti. Direğin göçmesinde neden olan beton mikseri kısıtlama saatinde mahalleyi elektriksiz bıraktı. Elektriksiz kalan mahalleliye, yetkililer tarafından ekiplerin olay yerindeki çalışmalarının bir an önce bitirip bölgeye enerji verileceği bildirildi. 
Kazada mikser sürücüsünün burnu bile kanamazken mikserde maddi hasar meydana geldi.