Anahtar Kelimeler: GAZİPAŞA “MÜCBİR SEBEB EDİLDİ

GAZİPAŞA “MÜCBİR SEBEB HALİ” İLAN EDİLDİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gazipaşa ve orman yangınından etkilenen diğer bölgelerde “mücbir sebep hali” ilan edilmesiyle mükelleflerin vergi ödemeleri ertelendi.

Orman yangınından etkilenen bölgelerin “mücbir sebep hali” ilanıyla verilmesi gereken vergi beyannameleri ve bildirim verilme süreleri, bu beyanname ve bildirimler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri ertelendi. Mücbir sebep hali süresince, verilmesi gereken vergi beyannameleri ve bildirimlerin verilme süreleri, söz konusu beyanname ve bildirimler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri, yangın tarihinden önce tahakkuk etmiş ödeme süresi mücbir sebep hali ilan edilen süreye rastlayan her türlü vergi, ceza ve gecikme faizinin ödeme süresi, yangın tarihinden önce ikmalden, resen veya idarece tarh edilen ve vadesi mücbir sebep halinin başladığı tarihten sonrasına rastlayan her türlü vergi, ceza ve gecikme faizinin ödeme süresi ile 2021 yılı motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksit ödeme süresi uzatıldı. Bu beyanname ve bildirimler üzerine tahakkuk eden vergiler ile diğer vergi, ceza ve gecikme faizleri ile 2021 yılı motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksiti 30 Kasım gün sonuna kadar ödenebilecek.

 

“MÜCBİR SEBEB HALİ” İLAN EDİLEN YERLER

Hazine ve Maliye Bakanlığı orman yangınından etkilenen merkez ilçelerinde; Antalya, Akseki, Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş, Manavgat ve İbradı ilçelerinde; Mersin Aydıncık ve Silifke ilçelerinde, Adana Aladağ, İmamoğlu, Karaisalı ve Kozan ilçelerinde, Muğla Bodrum, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Seydikemer ve Kavaklıdere ilçelerinde “mücbir sebep hali” ilan etti.