Anahtar Kelimeler: GAZİPAŞA’ HANEYE DEVLET DESTEĞİ

GAZİPAŞA’DA 2206 HANEYE DEVLET DESTEĞİ

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsle ulusal mücadele devam ediyor. Kaymakam Öztürk, ödemelerine bugün itibariyle başlanan 1.000 TL’lik yardımlar hakkında bilgilendirme metni yayımladı.

GAZİPAŞA Kaymakamı Cemil Öztürk açıklamasında, “İlçemizde Merkezi ödemelerden faydalanan 2206 kişiye(hane) kişi başı 1.000 TL. olmak üzere toplam 2.206.000 TL yardım yapılacaktır. Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi (EİKP)Destek Programı kapsamında yapılacak nakdi yardım ödemesine ilişkin çalışmalar tamamlanmış olup; 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık bağlanması Hakkında Kanuna göre düzenli merkezi sosyal yardım veya aylık alanlardan belirlenmiş diğer Kriterleri sağlayan haneler söz konusu yardımdan faydalandırılacaktır. Bu yardımdan faydalanacak olan vatandaşlarımızın Vakfımıza başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

ÖDEMERLER BAŞLADI

EİKP Destek programı hak sahipleri doğum yıllarının son rakamlarına göre belirlenmiş ödeme takvimine göre, 0 ve 5 olanlar 1 Nisan 2020, 1 ve 6 olanlar 2 Nisan 2020, 2 ve 7 olanlar 3 Nisan 2020, 3 ve 8 olanlar 4 Nisan 2020, 4 ve 9 olanlar ise 5 Nisan 2020 tarihleri arasında, PTTKart kullanarak PTT ve Kamu Bankaları ATM’lerinden; PTTKartı olmayan hak sahipleri de PTT şubelerine giderek söz konusu destekten faydalanabileceklerdir. Ayrıca Evde Ödeme seçeneği ile yararlanan haneler , EİKP Destek Programı ödemelerinden de aynı şekilde faydalanabileceklerdir. Hak sahiplerinin hesaplarına yatırılan ödemeler hesaba yatırıldığı tarih itibari ile 6 ay süre ile hesapta tutulacaktır’’ ifadelerine yer verildi.