GAZİPAŞALI UĞUR’DAN BRONZ MADALYA

GAZİPAŞALI UĞUR’DAN BRONZ MADALYA

Gazipaşalı bisiklet yarışmacısı Bodrum’da katıldığı Bilnet Okulları Bodrum Halikarnas Granfondo Bisiklet Yarışması’nda 3’üncü olarak bronz madalya almaya hak kazandı.

Muğla’da pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen yarışmaya 27 ülkeden bin bisiklet tutkunu ile birlikte 5 bine yakın kişi katıldı. 56 km'lik kısa parkur Bodrum Merkez'den start alarak Bitez Kavşağı, Orta kent Kavşağı geçilerek Dereköy yolundan Yalıkavak ve Gündoğan geçildikten sonra ise Torba Kavşağı'ndan dönüp Gümbet'te son buldu. 103 kilometrelik uzun parkur ise Yalı, Mumcular gibi bölgeleri kapsayacak şeklinde düzenledi.

Gazipaşa’nın Korubaşı Mahallesi’nden olan, Gazipaşa halkını spora ve bisiklete teşvik etmek için, Gazipaşa Pedalşörler bisiklet Grubu’nu kuran 24 yaşında ki Fırat Uğur, 23 Mayıs’ta düzenlenen Bilnet Okulları Bodrum Halikarnas Granfondo Bisiklet Yarışması’nda, bireysel olarak yarıştığı Paralimpik genel klasmanda kategorisinde, 02:52:53.21 sürede yarışı tamamladı. Üçüncü olan Uğur, bronz madalya ile Gazipaşa'nın gururu oldu.Anahtar Kelimeler: GAZİPAŞALI BRONZ MADALYA