“GAZİPAŞA’YA BU KÖTÜLÜĞÜ YAPMAYIN”

CHP eski İlçe Başkanı, GATAV Başkanı Kocabaş, Gazipaşa sahillerini turizme açan 18. madde uygulamasıyla ilgili, “Gazipaşa’nın sahilini bir kişiye teslim ediyorsunuz. Bu rant değil mi? Gazipaşa’ya bu kötülüğü yapmayın” dedi.

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın, hazırladıkları 18. madde uygulamasını kamuoyuna duyurmasının ardından tepkiler dinmek bilmiyor.

Selinus ve Kahyalar sahilinde yapılan çalışmada rant iddialarını ortaya atan ve konuyu kamuoyunun gündemine taşıyan CHP eski İlçe Başkanı, Gazipaşa Turizm Tanıtma Vakfı (GATAV) Başkanı Bülent Kocabaş, askıya çıkan uygulamayla ilgili bir açıklama daha yaptı.

“BU RANT DEĞİL DE NEDİR?”

Selinus Sahilinde farklı bölgelerde ve farklı büyüklüklerde arazisi bulunan Adil Üstündağ adlı yatırımcının arazilerinin bir noktaya toplanarak yatırımcıya büyük bir rant sağlandığını iddia eden Kocabaş, yapılan uygulamanın hukiki olmadığını söyledi.

Söz konusu yatırımcının arazilerinin bulunduğu bir harita paylaşan Kocabaş, “Sayın Başkan bu arazileri  bir yere topladığınız, getirdiginizin farkında mısınız? Bu rant sağlama değil mi? Bunu gerçekten  nasıl  yapabiliyorsunuz? Vicdanınız nasıl bunu kabul eder? Bu hukuki  değil ki. İyi düşünün ve aldığınız bu kararı geri çekin. Sini fena yanıltmışlar. Umarım  kararınızdan dönersiniz” diyerek Belediye Başkanı Yılmaz’a seslendi.

“İLÇEYE BUNU YAPMAYIN”

Yapılan uygulama ile bir kişinin farklı adalarda ve farklı büyüklükteki arazilerinin bir yere toplandığını belirten Kocabaş, Selinus sahilinin tek parça halinde bir kişiye sunulduğunu söyledi. “Bunu size kim veya hangi güç yaptırtıyor?” diye soran Kocabaş, “Gerçekten de ‘niçin ve ne adına’ sorusunu  sormamak elde değil. Bu kötülüğü Gazipaşa’ya yapmayın. Yatırımcının arazisi nerede ise orada otelini yapsın. Cemburak Özgenç geçmişte encümen kararı alarak 18 uygulamasını askıdan geri çekmiş ve tapuya gönderkmemişti. Siz de geri çekebilirsiniz” dedi.

Halkın hazırlanan plana büyük tepki gösterdiğini belirten Kocabaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Halk bu planı istemiyor. Bunu görün artık. Bu plana tepki çok büyük. Vazgeçin. Halkı hiç yerine koymayın Sayın Başkanı. Halka rağmen plan yapılmaz.”