Anahtar Kelimeler: GÜVEN: TÜRKİYE UÇURUMA KOŞUYOR

GÜVEN: TÜRKİYE UÇURUMA KOŞUYOR

Ülke gündemi ile ilgili açıklamalar da bulunan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ömer Güven birlik çağrısında bulundu.

Parti binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen İlçe Başkanı Ömer Güven ülke gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin hızla uçuruma gittiğini belirten Başkan Güven ‘‘. Şuanda gündemimizde Türkiye var. Batan, uçuruma giden, hızlı bir şekilde uçuruma doğru koşan Türkiye var. Bunun siyasi görüşü yok, siyasi duruşu yok. Bunun Ak Partisi olur, MHP’lisi olur. Tüm Türkiye’de yaşayanların koşuşa, uçuruma gidişe dur demesi gerekiyor. Erken genel seçimler. Çünkü dolar 11 lira oldu, akşam belki 12 lira olacak. Artık hükümet yönetemediği için ülke zıvanadan çıkıyor. Kimse yarının farkında değil. ’’ dedi.

Ayrıca sosyal medya da yapılan bir anketi de yorumlayan Güven ‘‘Geçen gün gazeteci bir arkadaş Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan Adayı kim olsun? anketi yapmış,  Bu anketle ilgili adı geçen 3 arkadaşımın üçünün de alakası yok. Ne bilgileri ne de bir onayları var. Kendi başına yapılan bir anket. İçgüdüsel, duygusal yapılan bir anket. Ancak bu partiye zarar verir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin gündeminde yerel seçimler yok. Yerel seçimler bitmiştir, mevcut belediye başkanlarımız vardır. Çalışıyorlar, görevlerini yapıyorlar. Beğeniriz ya da beğenmeyiz, herkes saygıyla karşılamak zorunda Anketlerle, o kim olacakmış, bu kim olacakmış. Bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilgi alanına giren bir olay değil. Cumhuriyet Halk Partisi ile bu işin alakası yok. Biz vakti zamanı gelince, bu arkadaşların aday olacağını kim biliyor. Siyasette Sayın Süleyman Demirel’in dediği gibi bir saat çok uzun süredir. Kimse bilmez. Şimdiden algı yaratmaya gerek yok. Bu boş sözlerle bizim bir işimiz yok. Bizim gündemimiz genel seçimler. Bizim adayımızı CHP üyeleri belirler, biz Gazipaşa’da bunu yaptık. Vakti zamanı geldiğinde sandığı koyarız, üyelerimiz sandıkta belediye başkan adayımızı seçer. Aday kim olur, kim olmaz buna kimse karışamaz. Bizim gündemimiz Türkiye. Haberi okuyan CHP’lilerden ricam var, bu ankete katılmasınlar. Şuan Türkiye gündeminde genel seçimler var. Bunun zamanı değil ’’ diye konuştu.