“İKTİDAR OLMAYI RÜYALARINDA GÖRÜRLER”

CHP İlçe Başkanı Güven’in hükümete yönelik eleştirilerine Ak Parti İlçe Başkanı Ali Doğan’dan cevap geldi; “ Bu kafayla iktidar olunmaz.”

AK PARTİ Gazipaşa İlçe Başkanı Ali Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Ömer Güven’in hükümete yönelik eleştirilerine cevap verdi.

Güven’in ülke ekonomisini ve dış politikayı yeterince bilmediğini belirten Doğan, “Yerel gazetelere göz attığımda, ekonomiyi okuyamayan, ülkenin gidişatını okuyamayan, serbest piyasa ekonomisinin ne anlama geldiği doğru idrak edilememiş açıklamalarla karşılaştık. Sayın Güven’in açıklamasında, halkın çoğunluğunun nabzını yakalamadığı kanaati oluştu bende. Tabii ki muhalefettir, muhalefet gözüyle bakacak. Elbette yapıcı olmak şartıyla her türlü eleştirilere saygımız var. Bu tarz bakış açılarına da ihtiyacımız var ama şunu söylemek isterim: Bu kafayla, bu anlayışla bu millet bu iktidarı bunlara emanet etmez” dedi.

“ERDOĞAN’DAN BAŞKA LİDER DÜŞÜNÜLEMEZ”

Türkiye’de, vatandaşların muhalefet partilerine güvenmediğini dile getiren AK Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Ali Doğan, “Cumhur İttifakı’nın dışında kalan birçok seçmen, bu ülkeyi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dışında yönetecek ikinci bir lider göremediğini, muhalefet partilerinin vatandaşlar üzerinde bir güven oluşturmadığını görüyor. İnsanlar partimize oy vermese bile bunun farkında.  Dolayısıyla bu durum, hem hükümete hem de Recep Tayyip Erdoğan’a olan güveni güçlendiriyor” dedi.

“SATILMADI, KİRALANDI”

Muhalefet tarafından satıldığı iddia edilen Antalya Limanı ve Borsa İstanbul’a değinen Başkan Doğan, “Sayın Güven açıklamasında Antalya Limanı’nın satıldığını söylüyor. Antalya Limanı satılmadı. Antalya Limanı üç yıllığına kiraya verildi. Ne zamandan beri bir kiralama satıldı olarak anlatılıyor? Vatandaş nasıl yanıltılıyor. Bunlar doğru değil. Ondan sonra, Borsa İstanbul… Dünyada gezen, yüzen bir ekonomi var. Bu Londra borsasında da, Newyork borsasında da, Moskova borsasında da olduğu gibi Borsa İstanbul’da da alınıp satılabilen hisseler ve mallar var. Burada, hissenin yüzde 10’nun ya da yüzde 15’nin ülke açısından dış sermayede el değiştiriyor olması Borsa İstanbul’un satıldığı anlamına nasıl geliyor bunu okumak mümkün değil. Bu ülkede serbest piyasa ekonomisi var. Mal ve hizmetler, dünyada akışkan haldedir. Şimdi serbest piyasa ekonomisini okuyamayan, ülkenin nasıl yönetileceğine doğru karar veremeyen birisine bu halk iktidar fırsatı vermez” diye konuştu.

“DİYANETİ NEDEN DİLLERİNE DOLADILAR?”

Ömer Güven’in Diyanet’e para aktarılması eleştirisine de cevap veren Başkan Doğan, “Diyanet İşleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurumlarının dışında bir kurum mu? Burası yasaklı bir kurum mu? Neden diyaneti dillerine doluyorlar? Nasıl ki milli eğitime, nasıl ki sağlığa, nasıl ki tarıma, nasıl ki güvenliğe kaynak aktaracaksa devlet; kendi planlaması doğrultusunda Diyanet İşleri Başkanlığı’na da para aktaracak. Acaba bu zihniyetin vatandaşın değerleriyle, vatandaşın değerlileriyle bir sorunları mı var? Böyle bir yaklaşım mı var? Doku uyuşmazlığı mı var? Diyaneti neden dillerine doluyorlar bunları anlamış değilim” ifadelerini kullandı.

“KATAR’A SESİ ÇIKAN BATI ÜLKELERİNE SESSİZ”

Başkan Doğan, “Vatandaşın değerli bulduğu şeylerle doku uyuşmazlığın varsa, ikiye bir diline dolarsan, ekonomiden anlamazsan, kiralamaya satıldığı deyip algı yönetmeye kalkıp milletin kafasını karıştırmak istersen, iktidar olamazsın. Örneğin BMC; BMC’nin yüzde 49’u Katar’a ait yüzde 51’i Türkiye’ye ait. Türkler tarafından yönetiliyor. Yönetim tam şekliyle Türkiye’de. BMC, birçok firmanın alıp da üretemediği Altay tanklarını üretiyor. Devlet BMC’yle yatırım yapıyor. Daha önce Almanlardan tank aldık, bunlardan bahsetmiyorlar. Ruslardan silah aldık, buna itirazları yok. Fransa geliyor, burnumuzun dibine, neredeyse balık avlatmayacak, buna gıkı çıkmayan muhalefet, iyi ve kötü günümüzde yanımızda olan Katar’ı çekemiyor. Ben bunların yaptıklarını milletimizin kanaatine sunuyorum” dedi.

“İKTİDAR OLMAYI RÜYALARINDA GÖRÜRLER”

CHP İlçe Başkanı Ömer Güven’in iktidar söylemlerine de cevap veren AK Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Ali Doğan, “Ben Sayın Güven’e sesleniyorum. İktidar olabilmenin bir şartı var. O da yüzde 50+1. Bu şekilde ekonomiyi bilmeden konuşarak, milletin değerleriyle çatışarak, milletin değerlileriyle çatışarak ve kiralamayı satıldı olarak lanse edip, insanların duygu ve düşünceleriyle oynadığın zaman, bunların doğru olmadığını bilen bu millet sana oy vermez. Bu kafayla iktidar olunmaz. Değerli Başkanım diyor ki; 'Bunlar ilk sandıkta gidecek.' Ya bunlara bakarsak, 19 yıldır ilk sandıkta gideceğiz. 19 yıldır da nedense vatandaşımız diyor ki; 'Ey muhalefet! Ben sana güvenmiyorum ve iktidara güveniyorum, Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyorum, Cumhur İttifakı’na güveniyorum.' Bu 19 senedir tekrarlanan bir durum. Bunlar önümüzdeki her sandıkta bu rüyayı görürler. Ama sadece rüyasını görürler. Bu millet inanmadıklarına oy vermez. 19 yıldır halk bize, biz halka güvendik. 19 yıldır ne Recep Tayyip Erdoğan kaybetti, ne de halkımız kaybetti. Biz bu inançla, hem 2023’te cumhurbaşkanlığı seçimini hem de 2024’te kaybettiğimiz yerel yönetimleri yeniden alacağımıza inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı, oyumuzu arttırarak yüzde 56’yla yeninden cumhurbaşkanı seçeceğiz” şeklinde konuştu.