KAPLAN: “EKİPLER KÖYÜN DEĞİL ŞAHISLARIN İŞİNİ YAPIYOR”

Başkan Yılmaz’ın muhtarlarla yaptığı toplantıda konuşan Ilıca Muhtarı Kaplan, mahallesine gelen ekiplerin kendisinden başka herkesi dinlediğini, belirlenen şahısların işlerini yapıp mahallenin işini yapmadan ayrıldığını söyledi.

MUHTARLARLA yapılan istişare toplantısına katılan Ilıca Mahalle Muhtarı Hasan Ali Kaplan, Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın “Ekiplerimizi vatandaşla yüz göz etmeyin. Vatandaşla aramızda köprü olun” sözleri üzerine söz aldı.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında mahallesine ekiplerin geldiğini söyleyen Kaplan, başından geçen olayları şöyle anlattı: “Ekipler geldi, bir gün çok güzel çalıştı. Onda da kamyon yoktu. İkinci gün kepçeci bir yere gitmek istiyor, greyderci bir yere gitmek istiyor. Kimin dediğe olacak burada dedim. Kepçeci benim dediğim olacak dedi. Onun arkasına düştük. Az sonra başka birisi geldi, 'Filanca hocanın evinin önünde birşey yapılacakmış' dedi. Makinaları götürdüler. Bir gün sonra 'Falan emekli hocanın kirazları kazılacakmış' tamam dendi ekipler oraya gitti. Ben artık ekiplerin yanına gitmiyorum. Telefon açtım ‘bugün nereye gideceksiniz’ diye? Filanca emeklinin işi varmış. Durmuş Ali Bey'e demişler, yok şuna demişler. Muhtarım sen gelme dediler. CHP'nin mahalle başkanı filanca yere gideceğiz demiş, tamam. En son benim dediğim yere geldi, 'Ekibin işi tamam, Ilıca'yı terk ediyoruz" dediler. Sizi de aradık, Durmuş Ali Bey'i de aradık, Fen İşleri Müdürünü de aradım. Bir santim yol katedemedim. Vatandaşın yeri kaldı, şahısların birkaç kişinin yeri yapıldı, çözüldü. Ben olmayayım ama vatandaşın işi, toplumun, köyün işi yapılsın. Ben sizin dürüstlüğünüze yürekten inanıyorum ama öyle...”

“BU KÖYLERE BEN GİDECEĞİM”

Muhtar Kaplan’ın sözlerine yanıt veren Başkan Yılmaz, “İlginçtir 1-2 köyden böyle bir şikayet alıyorum. Bundan sonra bu köylere bizzat kendim gideceğim. Ben kimseye şu kişinin yeri yapılsın, şunun yapılmasın diye bir talimat vermiş değilim. Sizinle oradaki partili olduğunu söyleyen arkadaşla aranızdaki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir” dedi.