Anahtar Kelimeler: KAYMAKAM ÖZTÜRK’ TEMMUZ MESAJI

KAYMAKAM ÖZTÜRK’TEN 15 TEMMUZ MESAJI

Gazipaşa Kaymakamı Cemil Öztürk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 Öztürk, mesajında, hain darbe girişiminde şehit düşen kahramanlarımıza rahmet dileyerek, “FETÖ/PDY terör örgütü tarafından, demokrasimize ve milletimize karşı kalkışmada bulunulan 15 Temmuz günü ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ olarak ilan edilmiştir” ifadelerini kullandı.
Kaymakam Öztürk,yayımladığı mesajında şunları kaydetti; “Terör örgütü FETÖ/PDY’nin bu hain kalkışması karşısında Aziz Milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara çıkarak, canı pahasına ülkesine, devletine, demokrasisine ve geleceğine sahip çıkmıştır.
Bu yüce milleti bölmek, parçalamak ve yıkmak isteyen iç ve dış mihraklara karşı aynı Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda milletçe topyekûn verilen ve tarihe altın harflerle yazılan mücadelelerde olduğu gibi 15 Temmuz’da Türk milletinin şanlı tarihindeki yerini almıştır.
Aziz Milletimiz, 15 Temmuz’da varlığına, istikbaline ve inançlarına darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper ederek, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini, birlik ve beraberliğimiz sayesinde, nelerin başarılabileceğini bütün dünyaya göstermiştir.
Bin 500 yıllık Türk-İslam tarihinde eşi ve benzeri görülmemiş böyle bir ihaneti asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle; Vatan uğrunda canlarını feda eden tüm Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve şifalar temenni ediyor, iradesine, demokrasisine, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkan Gazipaşalı hemşerilerimize saygılarımı sunuyorum” dedi