“KİMSE BU VATANI SAHİPSİZ ZANNETMESİN”

CHP'li Cengiz’in açıklamalarına cevap veren MHP'li Durgun, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile düşman olanlarla dost oldunuz ve oturduğunuz yerden siyaset simsarlığı yapıyorsunuz. Hiç kimse bu vatanı sahipsiz zannetmesin" dedi.

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun, CHP İl Başkanı Nuri Cengiz’in kendilerini hedef alan açıklamalarına cevap verdi. 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP)Gazipaşa'da yaptığı ‘Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Programı’nda, CHP’ye yöneltilen eleştirileri ‘CHP gerçek vatanseverlerin partisidir’ diyerek cevap vermişti.  İl Başkanı Cengiz’in bu açıklamalarına MHP İl Başkanı Durgun’dan yanıt gecikmedi. MHP’li Durgun, “Bizim hiç kimseyi gerçek ya da sahte vatansever diye nitelendirmediğimizin altını çizmek istiyorum. Bu tür sözleri de siyaseten söylenmiş talihsiz ifadeler” dedi.
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Hilmi Durgun, “Genel Başkanım Dr. Devlet Bahçeli Bey’in talimatlarıyla ‘Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Programı’ kapsamında, İl Başkanlığımızın koordinasyonuyla başlattığımız istişare toplantılarının ilkini 11 Mart 2022 tarihinde Gazipaşa’da MYK üyelerimizin de katılımlarıyla gerçekleştirdik. Kalabalık ve coşkulu bir ortamda gerçekleşen toplantımız, farklı meslek guruplarının, muhtarlarımızın ve teşkilat mensuplarımızın katılımlarıyla, oldukça güzel ve verimli bir hale dönüştü. Bu organizasyonu tertip eden başta ilçe başkanım Numan Terzi Bey olmak üzere, yönetim kurulu üyelerine ve bütün katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
“SİYASETEN SÖYLENMİŞ TALİHSİZ İFADELER”
CHP’nin toplantıda yapılan konuşmalardan rahatsız olduğuna işaret eden Durgun, “Toplantı kapsamında yapılan konuşmalar ve katılımcıların göstermiş olduğu tepkiler birilerini rahatsız etmiş olacak ki, CHP İl Başkanı Nuri Cengiz Bey kendilerine ekledikleri ‘Gerçek Vatanseverler’ sıfatıyla basın üzerinden bazı eleştirilerde bulunmuşlar. Öncelikle bizim hiç kimseyi gerçek ya da sahte vatansever diye nitelendirmediğimizin altını çizmek istiyorum. Bu tür sözleri de siyaseten söylenmiş talihsiz ifadeler olarak nitelendiriyorum. Vatansever olan birisi elbette vatanını, milletini sever ve değer verir; ancak biz şunu biliyoruz ki vatansever olduğunu iddia eden her kim olursa olsun; teröristle pazarlık yapmaz, eli kanlı hainlerle kapalı kapılar ardında omuz omuza yürümez, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı olan her kişi ve kitleyi karşısına alır ve söylemlerini buna göre düzenler. PKK\PYD terör örgütü mensuplarını ‘Ülkelerini savunan insanlar’ olarak gören bir zihniyet, bize vatanseverlikten bahsetmesin” diye konuştu.
“OTURDUĞUNUZ YERDEN SİYASET SİMSARLIĞI YAPIYORSUNUZ”
‘Hiç kimse bu vatanı sahipsiz zannetmesin’ diyen Durgun, “CHP’nin Atatürk çizgisinden çıktığını hatırlatan Başbuğum Alparslan Türkeş, ‘CHP, Atatürk’ün çizgisinden çıkmasaydı ben MHP’yi kurmazdım.’ diyerek, CHP içerisinde oluşan çatlağı bundan elli yıl öncesinde ifade etmiştir. Başbuğum ‘Her kim ki Türk’e, Atatürk’e düşmandır, biliniz ki onlar Malazgirt’te İstanbul’un fethinde, Çanakkale’de, İstiklal harbinde mağlup ettiklerimizin Anadolu’da kalmış tohumlarıdır’ diyerek, CHP’nin ve genel başkanının bugünkü düşmüş oldukları durumu gözler önüne sermektedir. Başta Gazi Mustafa kemal Atatürk olmak üzere bu vatanı bizlere emanet eden silah arkadaşlarının, aziz şehitlerimizin ruhlarını sızlattınız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile düşman olanlarla dost oldunuz ve oturduğunuz yerden siyaset simsarlığı yapıyorsunuz. Hiç kimse bu vatanı sahipsiz zannetmesin! MHP ve Ülkücüler olduğu müddetçe ne sizlerin siyasi çıkarlarınıza ne de hain işbirlikçilerinizin gizli emellerine asla muvaffak olamayacaksınız. Türkiye’nin dört bir köşesinde bu millete kurmak istediğiniz tuzakların hepsini bir bir anlatacağız ve yüce Türk Milletinin hakkını hiç kimseye yedirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.