“MÜDÜR DAYAĞINA ŞEN ORTAKLAR SESSİZ KALDI”

Gazipaşa Belediyesi’nde yaşanan dayak skandalına ilişkin açıklama yapan MHP İlçe Başkanı Terzi, “Sosyal Barışı böyle mi sağlayacaksınız. Kime dokunsak bin ah işitiyoruz. Beceremeyecekseniz bırakın kardeşim” dedi.

Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Yılmaz’ın kendi biriminde çalışan Fazıl Çağlar adlı personele, iş esnasında tokat atması, ilçe gündemine bomba gibi düşmüştü. Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın konuya ilişkin hiçbir açıklamada bulunmamasına tepki gösteren MHP İlçe Başkanı Numan Terzi, CHP ve İyi Parti yönetimine de sert sözlerle yüklendi.

“Bizler Gazipaşa Belediyesi’nin yapmış olduğu faaliyetleri, projeleri takip edelim derken; ardı arkası kesilmeyen sansasyonel olaylarla doldurulan gündemi takip ediyoruz” diyen Terzi; “Bir gün birisi işten çıkarılır, bir gün başka birisi kedine rant sağlar, öbür gün belediyenin imkanları şahsi menfaatler doğrultusunda kullanılır vs. vs. Son olarak yaşanan hadise ise artık pes dedirtecek türden. Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Yılmaz’ın kendi biriminde çalışan Fazıl Çağlar isimli personeli darp ettiği iddia ediliyor. Daha tuhaf olanı böyle bir hadise ile ilçe çalkalanırken, belediye başkanımızın ya da şen ortaklarından herhangi bir açıklamanın yapılmamış olması” ifadelerini kullandı.

“VAY MEMLEKETİMİN HALİNE VAY!”

Başkan Yılmaz’ın en büyük vaadinin “Sosyal Barış Projesi”  olduğunu hatırlatan Terzi, “Sosyal Barış diye bütün mahallerde bas bas bağırıyordunuz. Sosyal barışı böyle mi sağlayacaksınız? Üst, altını dövecek; daha üstte oturanlar ona bir şey demeyecek; bırak soruşturma açmayı, konuyu ciddiye alıp kamuoyunu bilgilendirme nezaketine bile girmeyecekler; sonra da sosyal barış projesi diyeceğiz öyle mi? Vay memleketimin haline vay!

“ŞEN ORTAKLAR, TENCERE KAPAK MİSALİ DEVAM EDİYOR”

Terzi sözlerini şöyle sürdürdü: “Aynı şahıs hakkında, yani Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Yılmaz Bey hakkında konuşulan başka bir iddia da tuğra heykelini Sayın Başkandan habersiz söktürdüğü yönünde! Bu konuda da herhangi bir açıklama maalesef olmadı. İyi Parti tarafından da ses seda yok! Neden olsun ki? Onların tek derdi işçi alımlarında kendilerine ayrılacak olan kontenjan! Aman sesimizi çıkarmayalım da kim kimi döverse dövsün; kim kime söverse sövsün, yeter ki işçi alımlarında bizi de görsünler! Dedik ya yukarıda Şen Ortaklar diye, boşuna söylenmiş bir söz değil! Tencere-kapak misali devam ediyorlar; Allah sonumuzu hayreyleye…

“KARDEŞİM, BECEREMEYECEKSENİZ BIRAKIN”

Gazipaşa Belediyesi kendi iç işleriyle meşgulken; acaba vatandaşın sıkıntılarıyla, ilçenin ve mahallelerin problemleriyle kim ilgilenecek merak konusu! Nereye dokunsak ah işitiyor, kime gitsek dert dinliyor, hangi köşede otursak insanların feryatlarıyla karşılaşıyoruz. Vatandaş ne istese, “para yok!” cevabıyla karşılaşıyor. Bu öyle bir durum ki enteresan bir şekilde Şen Ortaklar da bir sürü dertten şikâyetçi! Kardeşim, beceremeyecekseniz bırakın! Yapamadığını kabullenip, istifa makamını kullanmak da güzel bir erdemdir ve emin olun başta biz olmak üzere bütün vatandaşlarımız sizleri takdirle karşılayacaktır!

"ÖVÜNME TAMAM, HİZMET YOK"

Mesela! Pazarcı Mahallesine hiç yolunuz düştü mü? İnsanlar foseptik kokusundan bırakın uyumayı sokakta gezemiyor! Hadi gözünüz görmüyor diyelim; burnunuz da mı koku almıyor?  Muzkent, Güney, Göçük mahallelerine hiç yolunuz düştü mü demiyorum; çünkü ortada bir yol yok! Ağzınızı açtığınız zaman, ilçemizi tarif ederken; ülkemiz muz üretiminin yüzde 50’sini karşılıyoruz deyip övünüyorsunuz! Peki, hiç Muzkent’te muz üreticilerinin hangi yolları kullanarak bahçelerine ulaştıklarına şahit oldunuz mu? Daha doğrusu Muzkent mahallesinde bir muz bahçesine hiç gittiniz mi? Beyobası Mahallesinde insanlar tozdan şikâyetçi ve sürekli bu durumu size bildiriyorlar; peki, siz bu şikâyetleri hangi ölçüde giderdiniz? Neden bu şikâyetleri dikkate almıyorsunuz?

Daha neler var neler! Sırası geldikçe, siz görmeseniz de duymasanız da biz gözünüze sokmaya devam edeceğiz!

Personelleriniz magandalığı bırakıp, memleket meselelerine yöneldiği zaman bu problemler çözülecektir elbet! Hani sizin anlayışınıza göre üstler altını dövünce bir sorun olmuyor ya! Bu memlekette makamların en üstünde olanlar, değerli vatandaşlarımızdır; bunu unutmayın! Günü gelince onlar da sizi sandıkta dövmeye gelecekler, haberiniz olsun.”