Anahtar Kelimeler: MUHTAR YÜKSEL: “TIRPAN GELDİM”

MUHTAR YÜKSEL: “TIRPAN İÇİN 15 KEZ GELDİM”

Muhtarlarla düzenlenen toplantıda konuşan Yakacık Muhtarı Yüksel, mahallesine hizmet gelmediğini belirterek, “Tırpan istemek için en az 15 sefer belediyeye geldim ancak sonuç alamadım. Herhalde tırpanı da kiralamıyoruzdur” diyerek tepkisini dile getirdi

BELEDİYE Kültür Merkezinde düzenlenen Muhtarlarla İstişare Toplantısına katılan Yakacık Mahalle Muhtarı Mustafa Yüksel, mahallesi için defalarca büz ve tırpan talebinde bulunduğunu belirtti. Taleplerinin karşılık bulmadığını dile getiren Muhtar Yüksel, “Defalarca büz ve tırpan talebimi yazdırdım. Tırpanı da herhalde bir yerden kiralamıyoruzdur. Geldi gelecek bir türlü gelmedi. Annem bayramlık bir pantolon aldı, diken yırttı, o vaziyete geldik. Belki 15 defa tırpan için belediyeye gelmişimdir. Yalanım varsa söylesinler. Ambulans çıkamayacak bir tane yolum var. 500-700 metre arasında. Bunu parke veya beton yaparsak çözeceğiz demiştiniz. Yazın verdiğiniz sözleri tutmanızı bekliyoruz” dedi.

“KÖYDE YAŞAMANIN BEDELİ VARDIR”

Yüksel’in sözlerine yanıt veren Başkan Yılmaz, şunları söyledi: “Bunları yapacağız muhtarım. İnal Köyüne henüz giremedik. Bir de Yakacık kaldı. Onun farkındayım. 9 ay oldu arkadaşlar göreve geleli. 53 mahallemiz var arkadaşlar. Birer ay çalışsam 53 ay yapar. 5 yıla tekamül ediyor. Unutmuş değiliz, oralara da geleceğiz. Daha acil olanları öncelikle yapalım istiyoruz. Benim planıma göre merkez köylerin hepsini bitiririz diye hesap ediyordum ama bir sel baskını oldu, daha önce gittiğimiz yerlere bir daha gitmek zorunda kaldık. Yollar kapandı çünkü. Yol kapalıyken başka yerde çalışıyorum demem olmaz. Biz çocukken, eskiden de mi belediye temizliyordu diye düşünüyorum. Ufak tefek şeyleri yaptırın oralarda. Ana yolları tamam biz açıverelim de ara yollarıda siz yapın. Ben hanginizin ara yolunu temizleyeyim? Bu coğrafyayı bi düşünün arkadaşlar. Ufak tefek işleri köylü yapar diye biliyorum ben. Artık hiçbirşey yapmaz olmuş köylü. Yola taş düştü, belediye yetiş. Diken çıktı, belediye yetiş. Ben anlayamadım, ne oldu yani? Artık köyde yaşamanın bir bedeli vardır. Birtakım işler elinizden gelmesi gerekir köyde yaşıyorsanız. Ben de köy çocuğuyum, çok yaptık bu işleri. Ot biçmek için belediyeyi aramak... Bunu siz kullanıyorsunuz arkadaş. Orada yaşayan insan yolun açık olması için elinden gelen çabayı göstermeli. Ben nasıl hizmet vereceğim bu vaziyette. Ufak tefek şeyleri kendi imkanlarınızla yapmanız gerekiyor. Beni beklerseniz yetişme şansımız yok.”