Anahtar Kelimeler: SEFERBER OLDULAR

MURO İÇİN SEFERBER OLDULAR

Sosyal medyada Gökkuzluk yaylasında ölüme terk edilen bir eşek bulunduğunu öğrenen bir gurup genç, minibüsle yaylaya gidip eşeği kurtardı.

Gazipaşa'da bir gurup gencin davranışı insanlık ölmemiş dedirtti. 
Sosyal medya üzerinde şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta 1600 rakımda bulunan ve yolları karla kapanmak üzere olan Gökkuzluk yaylasında sahipsiz bir eşek olduğu haberi yayıldı. Haberi duyan Selçuk Aslan ve birlikte çalıştığı arkadaşlar, eşeğin açlıktan ölme veya yaban hayvanlarına yem olma endişesiyle eşeği kurtarmaya karar verdi. 
Minibüsleriyle sabah saatlerinde yaylaya giden gençler, yaklaşık 1.5 saat süren aramanın ardından Muro ismini verdikleri eşeği buldu. Minibüse bindirdikleri eşeği ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanına getiren gençler, sevgi gösterisiyle karşılandı. meydana toplanan bir gurup insan eşekle fotoğraf çektirdi. 
Eşeği insanlık namına kurtardıklarını belirten Selçuk Aslan, "2-3 gün oldu bize haber geleli. Eşeğimizi karda kışta koymadık. İnsan olduğumuzu hatırlatmak için Cumhuriyet meydanında toplandık. Alanya'nın Demirtaş mahallesinde Hollandalı Maria isimli bir bayana ait barınağa teslim edeceğiz. Eşek aç, bir ay içerisinde kurtlara yem olacaktı. Sağlık durumu iyiydi ama aç bir haldeydi. Hayvanlar yanlız kalmasın, ölüme terk etmesinler. Emeği geçenlere teşekkürler" dedi.