Anahtar Kelimeler: ÖĞRENCİLERE ULAŞIM İMKÂNI

ÖĞRENCİLERE ULAŞIM İMKÂNI

Gazipaşa Belediyesi, hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek Gazipaşalı öğrencilere ücretsiz ulaşım sağlayacak.

Gazipaşa Belediyesi, 27 Haziran 2020 Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na(YKS) girecek öğrenciler için ücretsiz ulaşım sağlayacak.

Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Alanya’ya da YKS sınavına girecek olan ve özel aracı ile seyahat imkânı bulunmayan öğrenciler 26 Haziran Cuma gününe kadar Gazipaşa Belediyesi Mavi Masa birimini mesai saatleri içersinde arayarak başvurmasını istedi.

Başkan Yılmaz sosyal medyasında yaptığı paylaşımda, “ Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yapılacağı 27 – 28 Haziran tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağından, Alanya’da sınava girecek öğrencilerimizin ulaşım sorunu yaşamamaları için öğrencilerimizin sınav yerlerine ücretsiz ulaşımı Gazipaşa Belediyesi tarafından sağlanacaktır. Özel aracı ile seyahat imkânı bulunmayan öğrencilerimiz 26 Haziran Cuma günü saat 12.00’a kadar Mavi Masa birimimizin 572 10 13 – 120 nolu iletişim numarasına mesai saatleri içerisinde başvuruda bulunabilirler. Sınav sabahı saat 07.30’da belediye hizmet binası önünden hareket edecek araçlarımız sınav bitiminde öğrencilerimizin geriye dönüşlerini de sağlayacaktır” dedi.