Pedallar Gazipaşa’da çevrilecek

Grand Prix Gazipaşa Yol Bisiklet Yarışları, 286 sporcunun katılımıyla yarın başlayacak. Nefes kesecek yarışta Gazipaşa’nın tanıtımı da yapılmış olacak.

GAZİPAŞA’DA gerçekleştirilecek olan Grand Prix Gazipaşa Yol Bisiklet Yarışları, kadınlar ve erkekler kategorilerinde olmak üzere, toplamda 286 sporcunun katılımıyla yarın gerçekleştirilecek. Dünya Bisiklet Birliği(UCI), Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı, UEC Avrupa Bisiklet Birliği, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Gazipaşa Belediyesi ve  Gazipaşa Kaymakamlığı takviminde bulunan Uluslararası Grand Prix Gazipaşa Yol Bisiklet Yarışları, yarın ilçemizde yapılacak. 1.2 kategorisinde düzenlenecek olan yol bisikletinde kadınlarda 12 ülkeden 18 takım ve 110 sporcu, erkeklerde ise 20 ülkeden 32 takım ve 176 sporcu yarışacak. Kadın sporcuların yarışı saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı önünden başlayıp 12.30’da Kahyalar Mahallesi’nde sona erecek. Erkeklerin yarışı saat 15.00’de yine Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp 18.00’de Kahyalar Mahallesi’nde sona erecek. Grand Prix Gazipaşa Yol Bisiklet Yarışlarında, Cumhuriyet Meydan’ından start alacak olan kadın sporcular, Deniz Kızı Kavşağı’ndan U dönüşü yaparak,  Kırahmetler Mahallesi güzergâhından dönüş gerçekleştirip yeni ve eski Alanya-Gazipaşa yolundan iki tur atmak kaydıyla zorlu parkuru Kahyalar Mahallesi’nde sonlandıracak. Erkek yarışmacılar ise yine saat 15.00’de Gazipaşa Cumhuriyet Meydanı’nda yarışa başlayıp, aynı güzergâhı kullanmak şartıyla eski ve yeni Alanya yolunda 3 tur atacak. Yarışlar saat 18.00’de Kahyalar Mahallesi’nde tamamlanacak.
BAŞKAN YILMAZ’DAN HALKA DAVET 
Bisiklet yarışları hakkında konuşan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı, UCI Dünya Bisiklet Birliği, Türkiye Bisiklet Federasyonu, UEC Avrupa Bisiklet Birliği, Gazipaşa Kaymakamlığı’na ve emeği geçen kurumlarımıza ve kişilere teşekkür ederim. İlçemizi dünyaya tanıtmak için bu tür uluslararası organizasyonlara destek vermeye devam edeceğiz. Bisiklet yarışlarını izlemeye tüm halkımız davetlidir” sözleriyle tüm Gazipaşa halkını bisiklet yarışlarını izlemeye davet etti.
SÜRÜCÜLERE ÖNEMLİ UYARI
İlçemizin en iyi şekilde tanıtımı ve herhangi bir kazanın meydana gelmemesi açısından yarışların yapılacağı güzergâhların araç sürücüleri tarafından kullanılmamasını isteyen Başkan Yılmaz, alternatif yolların kullanılmasını istedi. Başkan Yılmaz, “Gün boyu bisiklet yarışları olacağından, ilçemizin en iyi şekilde tanıtımı ve herhangi bir kaza olmaması için vatandaşlarımızın araçlarıyla yarışın olduğu yollara çıkmamaları, hayvan sürüleri olan vatandaşların sürülerini bu yollara götürmemeleri gerekli. Ayrıca, tüm karayolu kullanıcılarının yarışlar süresince,  tali yollardan yarışların yapılacağı güzergâhtaki yola çıkmamalarını,  trafik güvenliği açısından yarış güzergâhının boş bırakılarak alternatif yolların kullanılmasını rica ediyorum” diye konuştu.Anahtar Kelimeler: Gazipaşa Pedallar’ çevrilecek