“SADECE BOZKURT İŞARETİ YAPARAK, ÜLKÜCÜ OLUNMAZ”

Belediye Meclisinde, Ülkücü şehit Çakıroğlu’nun isminin bir sokağa verilmesine ret oyu veren İP’li meclis üyelerine sert çıkan MHP’li Terzi, “MHP-İP arasında uçurum var. Bozkurt yaparak Ülkücü olunmaz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gazipaşa İlçe Başkanı Numan Terzi, İyi Partili belediye meclis üyelerine sert bir dille yüklendi. Gazipaşa Belediyesi’nin eylül ayı meclisinde, Pazarcı Mahallesi içerisinde bir caddeye PKK militanları tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin verilmesi önerisine CHP ve İP meclis üyelerinin ret oyu vermesini eleştirdi.

Kendilerini her fırsatta “Ülkücü” olarak adlandıran İyi Parti’nin meclis üyelerinin gerçekte ülkücü olmadığının altını çizen Başkan Terzi, “Şimdi buradan İyi Parti’ye destek veren değerli hemşerilerime sesleniyorum. Öncesinde MHP kadrolarında yer alan ve davamıza gönül vermiş vatandaşlarımız, umarım artık MHP-İP arasındaki uçurumun farkına varırlar. Merhum Başbuğumun sözünü tekrar buradan hatırlatmak istiyorum: “Ülkücü MHP'de olur, MHP'de bulunmayan Ülkücü değildir. Gittiği yerin damgasını yer, oradaki genel başkanın görüşüne göre yaşar, oradaki genel başkanın görüşüne göre hareket eder. Onun Ülkücülüğü kalmamıştır, bunu böyle bilmeliyiz. Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ" Başbuğum tekrar haklı çıkmış ve sadece bozkurt işareti yaparak, ülkücü şehitlerimizin ölüm yıldönümlerinde sosyal medyadan anma mesajları yayımlayarak ülkücü olunamayacağını, gidenlerin kendi genel başkanlarının fikriyatına göre şekilleneceklerini yıllar öncesinden ifade etmişlerdir” dedi.

“İP MECLİS ÜYELERİ, SİYASİ BİR İSİM OLMAMASINI İSTEMİŞLER!

Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun Ülkücü harekete gönül vermiş,  vatansever bir Türk genci olduğunun altını çizen Terzi şunları söyledi: “Kendisini ülkücü olarak lanse eden ancak aslında ülkücülükle alakası olmayan ve sadece MHP tabanından oy devşirme derdinde olan İP yönetiminin takkesi düşmüş keli görünmüştür. Ne zamandan bu yana ülkücü şehitlerimizin isimleri siyasetle yan yana anılır oldu? Bu densizliği, bu gafleti, bu aymazlığı hangi içi boş cümlelerle örtmeye çalışacaksınız merak ediyorum! İlçemizin caddelerinin birine ülkücü bir şehidimizin isminin verilmesine müsaade etmeyen bir zihniyet, nasıl olur da vatanseverlikten ve ülkücülükten bahseder? Hele ki ilçemizde daha öncesinde böyle bir örnek yokken; bir şehidimizin ruhunu şad etmek, dualarla anılmasını sağlamak ve genç kardeşlerimiz üzerinde farkındalık oluşturmak gerekmez miydi? Yazıklar olsun! Siyaset simsarlığına olduğu kadar, milli ve manevi değerlerin ehemmiyetine de kafa yormanızı tavsiye ediyor; bundan sonra kendi siyasi çizginizin gereğini yapmaya davet ediyorum.

Bozkurt işareti, herkesin malumu olduğu üzere MHP’nin siyasi sembolü ve üç hilalli bayrağımızın yanında bizlerin yol göstericisidir! Başbuğ Alparslan Türkeş, emanetine sahip çıkanların Başbuğudur! Ülkücü şehitlerimizin hepsi, bizlerin baş tacı ve saygı-hürmetle andığımız, dualarla yâd ettiğimiz, minnet duyduğumuz kutsallarımızdır! Kimse bundan sonra bu değerleri sahiplenmeye ya da yanından, kıyısından aidiyet oluşturmaya çalışmasın! Bu değerler, üç-beş çapulcunun diline dolayacağı ya da sözde sahipleneceği değerler değil; uğruna can verilecek kutsallarımızdır ve elhamdülillah sahip çıkacak gücümüz de kudretimiz de vardır. İnşallah bundan sonra bizlerin, yani ülkücülerin milli ve manevi değerleri üzerinden siyaset yapmayı bırakır; eğer var ise kendi değerleriniz üzerinden siyaset yaparsınız!”