SAĞLIK OCAĞININ TAVAN ARASINDAN HAYVAN LEŞLERİ ÇIKTI

Gazipaşa Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi’nde tavan arasından çıkan hayvan leşleri görenleri şoke etti.

Cumhuriyet Mahallesi, eski devlet hastanesi bahçesindeki Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi’nin koridorundan gelen kötü koku çalışanları ve hastaları rahatsız etti.

Şikayetler üzerine kötü kokunun geldiği tavan arasını açan sağlık ocağı personeli, gördüğü görüntü karşısında şok oldu.

Tavanın açılmasıyla birlikte ortaya çıkan hayvan leşlerini gören sağlık personeli, durumu Gazipaşa Belediyesi’ne bildirdi.

Sağlık ocağına gelen belediye görevlisi tavan arasından yavru kedi ve kuş leşi ile keçi kulağı çıkarttı. 

Yavru kedinin, anne kedinin orada yavrulaması nedeniyle tavan arasında öldüğü tahmin edildi. Belediye görevlisi Kadir Ay, “Anne kedi tavanın arasına yavru yapmış. Yavrulardan biri kabloların arasına sıkışmış orda ölmüş. Diğer atıkları da anne kedi yavrularının yemesi için oraya getirmiş” dedi.

Sağlık ocağına rapor almaya geldiğinde kötü manzara ile karşılaştığını söyleyen Gazipaşa esnaflarından Birol Üner, “Eski hastanede bulunan sağlık ocağına sağlık raporu alabilmek için geldim. Geldiğim zaman bu kötü manzara ile karşılaştım. Tavandan ölü kediler, kuş ayakları çıktı. Kurban Bayramının üzerinden muhtemelen 6 ay geçmiştir. 6 aydan kalan kurbanlık hayvanın kulakları tavan arasından çıktı. Burası tamamen sahipsiz bir yer. Sahipsiz olduğu yukarıdaki ölü kedilerden kuş ayaklarından anlaşılıyor. Sağlık ocağı şuanda faaliyette, doktor arkadaşlar elinden geleni yapıyor onlardan hiçbir şikâyetimiz yok. Kediyi çıkardığımız anda kokudan içeride biz duramadık, burada doktor ve hemşire arkadaşlar ne kadar zaman bu kokuyla burada çalıştı bilmiyorum” diye konuştu.

Çıkarılan hayvan leşleri ve artıkları çöpe atıldıktan sonra mesai devam etti.