Anahtar Kelimeler: SOSYAL MESAFELİ SABAH SPORU BAŞLIYOR

SOSYAL MESAFELİ SABAH SPORU BAŞLIYOR

Gazipaşa Belediyesi ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, 14 Haziran Pazartesi sabah 07.00’de Halk Büfe yanından başlayacak olan sabah sporu etkinliği hazırlıklarına başladı.

HAREKETSİZ YAŞAM OLUMSUZ ETKİLİYOR

Sabah sporu ile ilgili Başkan Mehmet Ali Yılmaz,” Spor yapmak sağlıklı bir yaşam için çok önemli. Salgın hastalık nedeniyle uzun süre evlerimizde kaldık. Hareketsiz bir yaşam hepimizi olumsuz etkiliyor. Bu olumsuzluklardan arınmak ve daha sağlıklı bir yaşam sürmek için Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’müzle ile birlikte sabah sporu etkinliği düzenliyoruz. Halkımızın sağlığı bizim  için önemli. Amatörlerimiz ve müzik eşliğinde, Belediyemiz Halk Büfe yanında, Koronavirüs tedbirlerine uygun bir şekilde her hafta içi sabah 7.00-8.00 arasında yapılacak olan ücretsiz etkinliğimize tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

SPORLA SAĞLIKLI KAL

Sabah sporu ile açıklama yapan Gazipaşa Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Ateş, “Güne mutlu başlamak için sabah sporu çok önemli. Stresli dönemler yaşıyoruz. Hareket alanımız maalesef çok azaldı. Biz de bu dönemde sizlere daha güzel ve sağlıklı bir yaşam için Gazipaşa Belediyemiz iş birliği içinde “Sporla Sağlıklı Kal “sloganıyla sabah sporu programı hazırladık. Uzman antrenörümüz eşliğinde yapılacak olan sabah sporu etkinliğimize herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

Gazipaşa Kültür Müdürlüğü ekipleri Koronavirüs tedbirlerine uygun bir şekilde, 14 Haziran-1 Eylül arasında hafta içi her gün sabah ücretsiz olan etkinlik sonrasında çarşı merkezine araç servisi yapılacağı bilgisini verdi.