Anahtar Kelimeler: TERZİ: VARSINIZ?”

TERZİ: “SİZ NİYE VARSINIZ?”

Muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda söylemleriyle eleştirilerin odağına oturan Belediye Başkanı Yılmaz’a en sen sert eleştri MHP İlçe Başkanı Terzi’den geldi. Terzi, “Sürekli, kepçe yok! Kamyon yok! Para yok! Yok, yok, yok… Peki siz neden varsınız?

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Numan Terzi, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın geçtiğimiz günlerde muhtarlarla yaptığı istişara toplantısında ortaya koyduğu söylemleri sert bir dille eleştirdi. Sözlerine Suriye’nin idlip kentinde rejim unsurları tarafından açılan yoğun topçu atışı neticesinde şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dileyerek başlayan Başkan Terzi, Belediye Başkanı Yılmaz’ın tutum ve sözlerine değindi.

“PARTİ TEMSİLCİSİNE DEĞİL MUHTARA İTİBAR EDİLMELİ”

Muhtarların halkın kendisi olduğuna vurgu yapan Başkan Terzi, “Konu muhtarlarımız olunca, dolaylı olarak yapılan toplantı bütün Gazipaşa halkı ile yapılmış bir toplantı olarak değerlendirilmelidir. Yani yerel yönetimler, gerek demokratik hayatta oynadıkları roller, gerekse kamu hizmetlerinin halka sunulmasında ve erişiminde yüklendikleri fonksiyonlar sebebiyle yerel halkın yönetime katılmasının ilk aşamasıdır. Yani bir belediye, hizmet götüreceği yerin mahalle muhtarının sözüne itibar etmez de siyasi parti mahalle temsilcilerinin sözlerine göre hizmet götürürse, vatandaşların tamamını kapsayan bir hizmet anlayışından bahsetmek mümkün değildir. İlçemizdeki en büyük sıkıntı da tam olarak bu noktadan çıkmaktadır. Ama Sayın Yılmaz‘ın konu ile alakalı bilgisi olmadığını düşünüyorum ki zaten kendileri de açıklamalarında ifade etmişler” dedi.

“BU GEMİ BÖYLE GİTMEZ”

MHP olarak niyetlerinin ilçe adına her konunun takipçisi olmak olduğunu söyleyen Terzi, “Bu gemi böyle gitmez! Bu gemi su alır ve batar! Bu gemiyi yürütmek için öncelikle Sayın Başkanımıza tavsiyem, ‘Bilmiyorum!’ kelimesini literatüründen kaldırmasıdır. Daha önceki açıklamalarımızda da ifade etmiştim; tekrar söyleyeyim: ‘Sayın Yılmaz, siz bu ilçenin belediye başkanısınız! Sizin ilçe adına herhangi bir konuyu bilmeme lüksünüz yok. Her konuya hâkim olmalı ve her konuda çözüm üretmelisiniz. Sizin göreviniz bu!” diye konuştu.

“SİZ NEDEN VARSINIZ?”

Basına yansıyan açıklamaların kendisinde ve Gazipaşalılarda hayret ve şaşkınlıkla karşılandığını ifade eden Terzi şunları söyledi: “Halkın taleplerine ‘Bazı işleri de siz kendi imkânlarınızla halledin! Ben de köylüğü çocuğuyum, bazı işleri kendimiz yapmalıyız. Her işi benden beklerseniz, yetişme şansımız yok!’ gibi cevaplar, cevap olmaktan öte çaresizlik içerisinde verilmiş talihsiz açıklamalardır. Sayın Yılmaz, bilmem farkında mısınız ama burası Antalya’nın Gazipaşa İlçesi ve siz bu ilçenin belediye başkanısınız. İlçemizde 28 gündür ulaşım sağlanamayan bir köyümüz var. Sizin ifadenizle, ‘Burası Muz Cumhuriyeti değil!’ İnsanlar, sorunlardan kaçan ve sürekli başka mecralara top atan bir belediye başkanı değil, aksine çözüm üreten bir belediye istiyor. Sürekli, kepçe yok! Kamyon yok! Para yok! Yok, yok, yok… Peki siz neden varsınız? Lütfen vatandaşın sorunlarına üç harflik bir kelimeyle cevap verip başınızdan savmayın, iki gün sonra bu millet de sizi başından savar.

“BÜYÜKŞEHİR ELBET YARDIM EDECEK”

Kimse kimsenin üstüne top atmasın. Büyükşehir Belediyesi yardımcı olmuş. Elbette yardımcı olacak, iki gün önce sizinle beraber Gazipaşa sokaklarında gezerken Sayın Böcek de Gazipaşa’nın öneminden ve sorunların hepsinin son bulacağından bahsediyordu. Şu anda CHP bünyesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi’nden almış olduğunuz kepçeyi, kamyonu buradan bir lütufmuş gibi aktarmak da neyin nesi? Bunlar zaten Büyükşehir Belediyesi’nin görevleri arasında yok mu? Eski köye yeni âdet getirmeyin. Samimiyet ve kabullenmek de bir duruştur ve erdemdir. Yapamayacağınız ya da takip edip çözüm üretmeyeceğiniz sözler vermeyin. Seçim döneminde çözülmeyecek sorun yok diyenler, şimdi yakan top oynuyor. Top kimin üzerinde kalacak bilemem ama bildiğim bir şey varsa bu millet bu topu, oynayanların kucağında patlatır.

KİMSE MİLLETİN TEMEL TAŞLARININ SABRINI TAŞIRMASIN”

Sonuç olarak, nasıl ki siyasi partilerimiz demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarıysa, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Muhtar da demokrasinin temel taşlarıdır.” Kimse bu milletin temel taşlarının sabrını taşırmasın! MHP olarak muhtarlarımızın sorunu, halkımızın sorunu dolaysıyla da bizim sorunumuzdur. Diğer bütün konularda olduğu gibi bu konunun da takipçisi olacağımızı belirtmek isterim.”