TERZİ’DEN İP’LİLERE “YUVANIZA DÖNÜN” ÇAĞRISI

MHP İlçe başkanı Numan Terzi, Selinus Sahili’nin turizme açılmasına tepki gösteren ancak daha sonra attığı twitti silen Koray Aydın ile ilçe teşkilatı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gazipaşa Selinus Sahili’nin turizme açılması ile ilgili sosyal medya hesabında tepki paylaşımında bulunan İyi Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın kısa bir süre sonra twittini silmesi dikkatlerden kaçmadı. Konunun bazı basın yayın organlarında yer almasının ardından değerlendirmelerde bulunan MHP İlçe Başkanı Numan Terzi, Aydın ve İP İlçe Teşkilatı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Koray Aydın’ın attığı, “Kıyılarımıza, doğamıza kıymaya doymadılar! Doğal alanlarımızı betonlaştırarak, nefesimizi çaldığınızı ne zaman anlayacaksınız? Ağaç ve doğa katliamlarınızın hesabını, hem bu dünyada hem de ahirette vereceksiniz!’ İnşallah!” şeklindeki twittini desteklediğini belirten Başkan Terzi, “Aydın Bey’i destekliyor ve ilçemiz adına göstermiş olduğu bu hassasiyetten dolayı da teşekkür ediyorum; diyecektim ki bir de baktım, yazmış olduğu yazıyı kaldırmış! Bari birkaç gün kalsaydı diye içimden geçirmedim değil!” dedi.

“PEKİ, BU YAZI NEDEN YAZILDI, NEDEN SİLİNDİ?”

Twittin neden silindiğini irdeleyen Terzi şunları söyledi: “Peki, bu yazı neden yazıldı, neden silindi? Hemen söyleyelim! Sayın Koray Aydın, ihtimal o ki İP İlçe Teşkilatından herhangi birini aramaya gerek duymadan, bireysel hukuku olan birisinden almış olduğu bir bilgi ile hemen kolları sıvayıp twitt attı. Çünkü yukarıda kendilerinin de ifade ettiği gibi, doğal alanların betonlaştırılmasına, ağaçların ve doğanın yok edilmesine kendi ilçe teşkilatının onay vermesiyle sebep olunduğunu nereden bilsin! Sonra hemen ilçe yönetimi devreye girdi ve kendisini arayarak, ‘-Efendim, siz bir twitt atmışsınız ama bu duruma sebep olan aslında CHP olsa da biz de destek verdik!’ diyerek, biraz CHP’yi de ön plana atarak, acziyetlerini ve mecbur kaldıklarını ifade ederek twitti kaldırmalarını rica ettiler. Bunun üzerine Koray Bey, ilçemizde İyi Parti adına ilk defa yazılmış olan olumlu cümleleri teker teker sildi.

“BİRBİRLERİNDEN BİLE HABERLERİ YOK!”

Evet, ilk defa diyorum çünkü daha ilçemize İyi Parti adına olumlu manada yapılmış, söylenmiş, yazılmış, çizilmiş bir faaliyete maalesef rastlamadık! Daha birbirlerinden bile haberleri yok! Teşkilat başkanının İlçe Başkanı Sayın Osman Nuri Yılmaz’ı umursadığını bile zannetmiyorum. Teşkilat Başkanı, her şeyi kendisinin bildiğini düşünen, herkesi tanıdığını iddia eden, hatta bu yazının tek muhatabı olan Sn. Mehmet Yüksel’i de umursamıyor olacak ki ona da sorma gereği duymamış. Eğer umursamış olsaydı, önce açıp belediye encümeninden çıkmış bir kararı, belediye ortağı olan teşkilatına ve teşkilatının encümen üyesi olan Sayın Mehmet Yüksel’e sorardı diye düşünüyorum. Ayrıca dışarıdan bakıldığında İP içerisindeki hiyerarşik yapı da biraz farklı. İlçe Başkanı ile meclis üyeleri aynı işi yapıyor, ilçe başkanı bazen var bazen yok, meclis üyesi her yerde siyasi açıklamalar yapıyor, hangisi ilçe başkanı, hangisi meclis üyesi belli değil. Neyse, bu konular kendi iç meseleleri, onlar bu durumdan rahatsız değillerse, bizim açımızdan herhangi bir sorun yok.

BUNLAR KİMLER?

Gelelim asıl meselemize, hakikaten; Kıyılarımıza, doğamıza kıymaya doymayanlar kimler? Doğal alanlarımızı betonlaştırarak nefes almamızı zorlaştıran kararlara imza atanlar kimler? Bir yıldan bu yana hemen her yazımızda dile getirdiğimiz Selinus sahili ile ilgili yapılan çalışmalardaki hataları sahiplenen ve savunanlar kimler? Kurulduğu günden bu yana ülkücüler üzerinden siyaset yapan; milliyetçiliği ağzından düşürmeyen; ancak hiçbir milli konuda ağzını açıp iki söz söyleyemeyenler kimler? İlçemizde ülkücülerden oy devşirmenin peşinde olup; onların yanında biz de ülkücüyüz deyip, sonra CHP ile kucaklaşanlar kimler? İnsanlar arasında suni Dr. Devlet Bahçeli düşmanlığı oluşturup, kendi genel başkanlarının Selahaddin Demirtaş ile kahvaltı yapma arzularını ve HDP ile münasebetlerini saklamaya çalışanlar kimler? Dava diyerek, yıllarca Başbuğum Alparslan Türkeş’in davasına sahip çıktıklarını söyleyen ve daha sonra devletin ordusuna “…satılmış!” diyenlerle kol kola yürüyenler kimler?

“ÜLKÜCÜ MHP’DE OLUR”

Daha neler yazılır neler de şimdi yeri ve zamanı değil. Biliyorum ki gün geldiğinde bu iyi ile kötüyü Gazipaşa halkı, hakkıyla ayıracaktır. Geçtiğimiz dönemde hasbelkader bu yapının peşinden giden ve bir çıkış yolu arayan samimi ülkücü abilerime, ablalarıma, kardeşlerime sesleniyorum! Eminim burada beni en iyi anlayacak olanlar sizlersiniz! Biliyorum ki yukarıda bahsini ettiğim bütün konular, sizlerin de yüreğini burkmakta ve sizleri de rahatsız etmektedir. Sizlere sunulan sahte ülkücülükten değil; olmanız gereken yerden, Başbuğum Alparslan Türkeş’in sözüyle sesleniyorum:  ‘Ülkücü MHP'de olur, MHP'de bulunmayan, Ülkücü değildir. Gittiği yerin damgasını yer, oradaki genel başkanın görüşüne göre yaşar, oradaki genel başkanın görüşüne göre hareket eder. Onun Ülkücülüğü kalmamıştır, bunu böyle bilmeliyiz! (Alparslan TÜRKEŞ)’ Yine Başbuğum der ki “Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir!”

“DAVANIZA SAHİP ÇIKIN”

Evet, bizler kardeşiz ve aynı davanın neferleriyiz. Bizim davamızda, geçmişten bu yana ayrılıklar, küskünlükler, kırgınlıklar olmuştur, bundan sonra da olacaktır. Ancak bizler hiçbir zaman davamızdan, duruşumuzdan ve ülkümüzden taviz vermedik, vermeyeceğiz. Bizim davamızı sizlere kendi davalarıymış gibi anlatarak sizlerin üzerinden siyaset yapanlara fırsat vermeyiniz! Hepinizi, yuvanıza, ocağınıza ve davanıza sahip çıkmaya davet ediyorum! Sizi, bizden ayırmaya çalışan ve kendi menfaatlerinin peşinden koşanlara da Mevlana’nın bir sözüyle sesleniyorum: Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol! .”