TERZİ’DEN TAN VE YÜKSEL’E ‘BANKAMATİK MEMURU’ ÇAĞRISI

MHP İlçe Başkanı Terzi, Büyükşehir Hizmet Biriminde görevli bir çalışanın, meydanda bulunan dükkanından biran olsun ayrılmadığını, bu durumu Meclis Üyeleri Tan ve Yüksel'in bilindiğini belirterek “Gereği neden yapmıyorsunuz?" dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Numan Terzi, kamuoyunun dikkatini çeken ve vicdanlarda rahatsızlık oluşturan bir durumu dile getirmek istediğini söyleyerek Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkililerine seslendi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Terzi, mahalli idarelerin genel özelliği olan personel çalıştırma ile ilgili usulsüzlüklerin bir örneğinin ilçemizde de yaşandığını belirterek şunları dile getirdi:

“Personel hareketliliğinin fazla olması, işçi alımı ya da işten çıkarımların üst seviyede olması, mutsuz çalışan profili, liyakat yoksunu kişilerin belli makamları işgal etmesi ve tabi ki bankamatik memurların sayısının fazlaca olması, genel özelliklerden bazılarıdır diyecektim ki bu hususlardan bazılarının ilçemiz özelinde de yaşanıyor olduğunu gördük. Dolaysıyla bu konuya dikkat çekmek ve kamu vicdanını rahatlatmak adına yetkilileri bir an evvel görevlerinin başına ve gereğini yapmaya davet ediyorum.

“TAN VE YÜKSEL YAKIN İLİŞKİ İÇİNDE”

Sevgili Gazipaşa Halkı, Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa İlçe Hizmetleri Müdürlüğünde görevli oldugu iddia edilen ancak ilçe meydanında bulunan berber dükkânından bir an olsun ayrılmayan kamu çalışanımız olduğu söyleniyor? Bu arkadaş o kadar hünerli olmalı ki bir koltuğunun altında iki karpuzu gayet profesyonel bir şekilde taşımayı da biliyor. Hem esnaflık yapacaksın hem de kamu çalışanı olacaksın! Üstelik bu durumu bilen, Sayın Zafer Tan ve Sayın Mehmet Yüksel’in de bu şahısla yakinen ilişki içerisinde olduğu ve bu durumun bütün kamuoyu tarafından bilindiği iddia ediliyor. Zaten herhangi bir olayın içerisinden Sayın Yüksel ve Sayın Tan’ın isimleri çıkmazsa artık şaşıracağım; o yüzden biz de istemesek de her yazımızda bu isimleri zikreder olduk. Keşke bu arkadaşlar böyle durumlarda değil de ilçe menfaatine herhangi bir iş içerisinde olsalar da takdirle seslenebilsek!

“BU ÇALIŞANI NEDEN KORUYORSUNUZ?”

Kimse kusura bakmasın, hem hak, adalet, eşitlik diyeceksin; hem de hâlihazırda yaşananlara göz yumacaksın. Ayinesi iştir kişinin; sözünün anlamı, bu arkadaşlarda maalesef kendini bulamamış görünüyor. Mesela buradan Sayın Yüksel ve Sayın Tan’a sormak istiyorum: Bu arkadaş ile aynı ortamlarda bulunduğunuz iddia ediliyor; acaba arkadaş şoförlük görevini icra ederken mi karşılaşıyorsunuz; yoksa tıraş olmaya gittiğinizde mi bir araya geliyorsunuz? Bu çalışanı neden koruyorsunuz; bu arkadaşın Büyük Şehir Belediyesinde çalışan diğer personellerden farkı ne? Yoksa birilerine diyet borcunuzu mu ödüyorsunuz? Bu arkadaşın kamu görevlisi olduğundan haberdar mısınız?  Bu konu ile alakalı, sizin de görevleriniz arasında olan kamu haklarını korumak adına, Antalya Büyükşehir Belediyesini yetkili birimlerine hiç bilgi verdiniz mi?

“BUNLARI DİLE GETİRMEK BOYNUMUZUN BORCU”

Hiç kimse kamu eliyle şahsi menfaat, çıkar ya da ayrıcalık hakkına sahip değildir. Bu konu kamu vicdanı, dolaysıyla bütün ilçemizin sorunudur. Bizler, sizin görmek istemediğiniz, duymak istemediğiniz bütün hususları kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. Gazipaşa halkının menfaatleri her zaman şahısların menfaatlerinin üstünedir ve bunu koruyup gözetmek; MHP ilçe teşkilatı olarak bizim boynumuzun borcudur.