TERZİ’DEN YÜKSEL’E AÇIK MEKTUP

İYİ Partili Yüksel’e cevap veren MHP'li Terzi, “Artık siz hainlerle iş birliği yapan, PKK ile omuz omuza, ülkenin bölünmez bütünlüğüne kastetmiş eli kanlı teröristlerle dirsek temasında bulunan zilletin parçasısınız” dedi.

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Gazipaşa İlçe Başkanı Numan Terzi, MHP’yi AK Parti’nin ayıplarını örten bir parti olarak değerlendiren İYİ Parti Gazipaşa ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yüksel’e cevap verdi. ‘Sayın Yüksel’e Açık Mektup’ başlığıyla bir yazılı basın açıklaması yapan Terzi, “Partimiz tarafından 11 Mart 2022 tarihinde düzenlenen ‘Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Programı’ hakkında basına değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Gazipaşa ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yüksel, Milliyetçi Hareket Partisi’ni AK Parti’nin ayıplarını örten, bir parti olarak değerlendirmiş ve ‘Eski MHP İlçe Başkanı’ olduğunu her yerde olduğu gibi tekrar hatırlatarak, utanç duyduklarını ifade etmişler. Bu yazımızda Sayın Yüksel’e, dilimiz döndüğünce cevap vereceğiz ve takdir hakkını tabi ki her zaman olduğu gibi değerli kamuoyuna bırakacağız” dedi.

“MHP GEÇMİŞİNİZLE KİMLİK KAZANIYORSUNUZ”

‘MHP’nin ne geçmişinde ne geleceğinde utanılacak hiçbir şey yoktur’ diyen Terzi, “Sayın Yüksel, yukarıda ifade ettiğim gibi, siz hasbelkader geçmişte MHP bünyesinde siyaset yaptığınız için MHP’yi eleştirirken bile bu kimliğinizi vurgulamak zorunda hissediyor ve bu geçmişinizle kimlik kazanıyorsunuz. Siz MHP İlçe Başkanlığı yapsanız da hiçbir zaman ülkücü kimliği benimseyemediniz. Başbuğum Alparslan Türkeş, sizin gibiler için şu ifadeyi kullanmaktadır: ‘Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgâr tayin eder!’ Mevki ve makam hırsı, siyasi beklentiler, dönemin şartlarına göre kabuk değiştirmek, ülkücü tavır ve tarza aykırıdır; dolaysıyla siz de dalından kopan yapraklar gibi savrulup gittiniz! Ülkücüler, dolaysıyla MHP mensupları bilirler ki, MHP’nin ne geçmişinde ne geleceğinde utanılacak hiçbir şey yoktur! Şanla, şerefle yarım asrı deviren; geçmişini şehit kanlarıyla yâd eden, Aksakallıların dualarıyla sonsuza kadar devam edecek olan bu mücadele ve davayı, sizlerin anlaması imkânsızdır. Artık siz hainlerle iş birliği yapan, PKK ile omuz omuza, ülkenin bölünmez bütünlüğüne kastetmiş eli kanlı teröristlerle dirsek temasında bulunan bir zilletin parçasısınız. PKK ya da HDP ile kol kola yürürken, bizim Turan sevdamızın, Kızılelma ülkümüzün ne anlam ifade ettiğini sizlerin anlamasını elbette beklemiyoruz.

Sayın Yüksel, bu yazımda size birkaç hatırlatma yaparak, bu hususlardan eğer var ise ne derece utanç duyduğunuzu kamuoyu ile paylaşmanızı rica ediyorum:

-Herkese ülkücü olduğunuzu ve geçmişinizde MHP ilçe Başkanlığı görevini yürüttüğünüzü gururla söylerken, acaba Başbuğum Alparslan Türkeş Bey’in emaneti MHP’nin tabelalarını, ilçemizde yerinden söktürürken hiç utandınız mı?

-Genel Başkanınız Sn. Meral Akşener Hanım’ın terörist, Selahaddin Demirtaş ile kahvaltı yapma arzusunu duyunca, hiç içiniz sızlayıp utandığınız oldu mu?

-PKK/PYD terör örgütüne yapılan zeytin dalı operasyonunu, ortaklarınızla birlikte engellemeye çalışırken ve bu operasyon yapılmasın diye mücadele verirken de hiç utandınız mı?

-HDP’li sözde vekilin, “-Bizim sayemizde o koltuklarda oturuyorsunuz!” cümlesinden hiç rahatsız olup, utandınız mı?

- “-Burası kürdistan ben kürdistanda yaşamak istiyorum!” diyen densize, ağzını açıp cevap bile veremeyen Genel Başkanınız Sn. Meral Akşener’in acizliğini görünce hiç utandınız mı?

-Şehit kardeşine, Genel Başkan Yardımcınız Lütfi Türkkan küfür ettiği zaman hiç yüzünüz kızardı mı? Utandınız mı?

-Ortaklarınızla birlikteS-400 hava savunma sitemlerinin iadesi ve nükleer santral tesislerinin durdurulmasını isterken hiç utandınız mı?

-28 Şubat'ta açıkladığınız ve neidügü belirsiz güçlendirilmiş parlamenter sistemde, Türk ve Atatürk kelimelerinin geçmemesinden rahatsız olup, utandınız mı?

İTTİFAK ORTAĞININ AYIPLARINI ÖRTEN BİZ MİYİZ, SİZ MİSİNİZ?

Daha birçok konu burada dile getirebilirim ama sizlerin ne denli utanmaz olduğunuzu bildiğimiz için konuyu daha da uzatmaya gerek görmüyorum. Geçelim diğer meselelere; Oslo Görüşmelerini, çadır mahkemeleri, Dolmabahçe görüşmelerini unutmayan Sayın Yüksel’e o dönemin basın organlarını açıp okumalarını tavsiye ediyorum. O gün bu yapılanların yanlış olduğunu vurgulayan ve yanlıştan dönülmesi gerektiğinin altını çizen Genel Başkanım Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey, bugün Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarları Harekatı’na destek vermekte ve eli kanlı teröristlere göz açtırılmamaktadır. Artık şükürler olsun ki analar ağlamamakta, vatan evlatları tehlikeyi sınır dışında karşılayıp, yurt topraklarının güvenliğini sağlamaktadırlar. Sayın Yüksel, burada size sorulması gereken asıl soru şu: Dün bizimle beraber Oslo ve Habur konusunda haklı eleştirileri yaparken, bugün ittifak ortağınız Sn. Kılıçdaroğlu’nun PYD/PKK terör örgütü mensuplarını ‘Ülkesini savunan insanlar’ olarak değerlendirmesini, CHP ile HDP’nin kapalı kapılar ardında görüşmelerini, CHP’nin Karabağ Savaşına karşı çıkmasını neden hiç gündeme getirmiyorsunuz?

Şimdi burada ittifak ortağının ayıplarını örten biz miyiz, siz misiniz? Ha siz bunları dile getiremezsiniz; çünkü dile getirirseniz ittifak bozulur, ittifak bozulursa Allah muhafaza sizler mevki ve makamlarınızdan olursunuz. Sizin ne denli mevki ve makam hevesinizin olduğunu ve bu konuda ne denli hırslı olduğunuzu en iyi biz biliriz…

Daha önceki bazı yazılarımda dile getirmiştim ama herhâlde tekrar sormamız gerekiyor! Gazipaşa’da İP İlçe Başkanı var mı? Eğer varsa, ülke gündemi ile alakalı siyasi konularda neden her defasında Meclis Üyesi sıfatı ile Sn. Yüksel’i görüyoruz? Sn. Yüksel, Gazipaşa Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde asli görevlerini yerine getirdi, onlar kesmedi; şimdi de ülke gündemine dair mi siyaset yapıyor? 3 yıl boyunca ilçemiz adına tek bir proje üretmeyen, tek bir öneri sunmayan Sayın Yüksel, bütün Dünyada yaşanan ekonomik krizi de fırsat bilerek, zamları öne sürüyor ve çiftçinin yanındaymış izlenimi vererek bol keseden sallıyor! Madem çiftçiyi bu kadar çok seviyordunuz, 2019 yılı Meclis Toplantısında MHP gurubu olarak, yağmur altında, çamurun içinde, içme suyu, wc si bile olmayan yerde hayvanlarını satmak için gelen çiftçilerimize, rahat ve temiz bir ortam sağlamak için sunduğumuz kapalı hayvan pazarı önerimizi neden reddettiniz? Sizin derdiniz her zaman olduğu gibi ne çiftçi, ne esnaf, ne ülke, ne de vatandaş! Sizin derdiniz, sadece ve sadece mevki ve makam.

Sayın Yüksel, biliyorum ki, MHP olarak yapmış olduğumuz toplantıya vatandaşlarımızın göstermiş olduğu teveccüh, orada bulunan coşkulu kalabalık, seni korkuttu ve rahatsız etti. Değerli Gazipaşa halkı ile birlikte, kol kola sizi korkutmaya ve rahatsız etmeye devam edeceğiz! Günümüzde herkes MHP ve onun nezdinde Genel Başkanımıza saldırıp, siyaset simsarlığı yaparken; sessiz kalmamız elbette düşünülemez.

“ARDINDAN 40 ÇAKALI HAVLATMAYAN KURT, BOZKURT DEĞİLDİR”

Elbette beşer, şaşar! Bizlerin de hataları eksiklikleri olabilir; ama her ne olursa olsun, sizin gerecek yüzünüzü ve asıl niyetinizi milletimize anlatmak, boynumuzun borcudur! MHP Gazipaşa İlçe teşkilatı olarak gözümüz üzerinizde, nefesimiz ensenizdedir! Söylediğiniz her söze söyleyecek bir sözümüz, yaptığınız her harekete karşılık verecek bir hamlemiz mutlaka vardır. Bütün hemşerilerimi saygı ve muhabbetle selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum” şeklinde konuştu.Anahtar Kelimeler: TERZİ’ YÜKSEL’ MEKTUP