Anahtar Kelimeler: TRAFİK KAZALARINA ‘’ DİYELİM

TRAFİK KAZALARINA ‘DUR’ DİYELİM

Gazipaşa Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği, trafik denetlemeleri sıklaştırıldı.

Tüm dünyaya etkisi altına alan korona virüsün etkisini kaybetmesinin ardından sosyal mesafeli ve maskeli normalleşe sürecine adım atıldı. Korona tedbirleri esnetilmesi ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte trafikte oluşan kalabalık dikkat çekiyor. Oluşan kalabalığın önüne geçmek için Gazipaşa Bölge Trafik Amirliği trafikteki uygulAmalarını şehrin farklı noktalarında artırarak sürdürüyor. Trafik Amirliği, Gazipaşa Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve muhtarlar aracılığı ile vatandaşları trafik kurallarına ve sosyal mesafe kurallarına uymaya davet etti.

Bölge Trafik Amirliği uygulamaların yanı sıra sosyal medyada da yaptığı paylaşımlarla insanları uyarıyor. “Trafik canavarına hep birlikte ‘DUR’ diyelim. Mesafeniz ne olursa olsun kaskınız başınızda olsun. Kaskınız kaskonuzdur. Emniyet kemeri yaşamla ölüm arasında bağdır. Alkolü satın alabilirsiniz ama hayatı asla. Lütfen alkollü iken trafiğe çıkmayalım” paylaşımlarında bulunuldu. Paylaşımlarda bulunan Trafik Bölge Amirliği ilçenin farklı noktalarında denetimlerini sürdürüyor.

Denetimler, ilçe girişleri D-400 yol üzeri, Pazarcı Mahallesi deniz yolu, Bankalar caddesi ve şehrin bazı noktalarında da devam ediyor.