Anahtar Kelimeler: VATANDAŞA HAKARETE DUYURUSU

VATANDAŞA HAKARETE SUÇ DUYURUSU

Gazipaşa’da sofraya uygun olmadığı için çöpe dökülen sebzelerin görüntülerini çekip, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan  şahıs hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Antalya Barosu Gazipaşa Temsilciliği Başkanı Ali Akyol ve avukatlar tarafından hazırlanan şikayet dilekçesi Cumhuriyet Savcılığı’na teslim edildi. Gazipaşa Adliyesi’nde  saat 15.15’te yapılan suç duyurusuna Antalya Barosu Gazipaşa Temsilcisi Av. Ali Akyol, Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Yavuz Demir, İyi Parti İlçe Başkanı Osman Nuri Yılmaz, Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik,  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Ali Sönmez, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Şahin, CHP Kadın Kolları Neşe Bilgili Bakar, CHP Gençlik Kolları Başkanı Kerim Ercan Şanlı ve siyasi parti yöneticileri katıldı.

CEZALANDIRILMASI İSTENDİ

Esnaf ve üreticilere hakaret edip aşağılayan Uğur Akdağ’ın cezalandırılmasının istediği suç duyurusunda şu ifadelere yer verildi, “Son günlerde şüpheli tarafından çekilerek sosyal medya platformlarında alenen yayınlanan ve ülke gündemini meşgul eden bir video ile ismini Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten alan Gazipaşa halkına, üreticilerine ve esnaflarına karşı, ‘vatan haini’, ‘şerefsiz’ ve ‘alçak’ gibi ifadeler kullanılmak sureti ile hakaret edilmiştir.

Şüpehli, ülkece içinden geçtiğimiz ekonomik krizin tüm faturasını, çok zor şartlarda ürettiği ürünü değerinde satamayan ve yoksulluk sınırında yaşayan Gazipaşalı üreticilere, zor şartlarda ve artan mali yükümlülüklere rağmen Türk halkına ürün tedarik noktasında gece gündüz çalışan Gazipaşalı esnaflara ve tüm ilgililere yükleyerek bu yönde bir algı oluşturmaya çalıştırmaktadır.

Bu hali ile Gazipaşa halkını, tüm ülkedeki ekonomik zorluk yaşayan vatandaşlara karşı, haksız ithamlarda hedef göstererek, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmektedir. Ülkemiz ekonomik gerçeklerinden kopuk ve üretim süreçlerinden habersiz olan şüpheli tarafından video ile toplumda Gazipaşa üreticisine ve esnafına karşı haksız bir ön yargı oluşmasına sebebiyet verilmiştir.

Bizler, Gazipaşa halkının bireyleri olarak, şüpheli hakkında ilçe halkımız aleyhine sarf ettiği ‘vatan haini’, ‘şerefsiz’ ve ‘alçak’ gibi kelimeler nedeniyle şikayetçiyiz. Müşteki sayısı kadar dava açılarak şüphelinin cezalandırılmasını saygı ile talep ederiz” ifadelerine yer verildi.