Anahtar Kelimeler: “YAPAMAYACAKSAN BOZMA”

“YAPAMAYACAKSAN BOZMA”

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, geçtiğimiz yıl asfalt döküleceği gerekçesiyle eski asfaltı söktüğü yayla yoluna halen asfalt dökülmemesini eleştiren Başkan Doğan, “Yapamayacaksan bozma” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl yayla yollarında asfaltlama çalışması yapacağını belirterek Gazipaşa’yı yaylalara bağlayan grup yolunun eski asfaltını sökmüştü. Aradan geçen 2 yılda 40’ın üzerinde mahallenin kullandığı grup yolunda henüz asfalt dökülmemesi yaylacıları isyan noktasına getirdi.

Kendisine sayısız şikayet geldiğini belirterek konuyu gündeme getiren AK Parti İlçe Başkanı Ali Doğan, belediye yetkililerine sert sözlerle yüklendi.

 

“BİR TEŞEKKÜRÜ ESİRGEDİLER”

Geçen yıl çalışma başladığında alt yapı malzemesini AK Parti İlçe Teşkilatı olarak temin ettiklerini hatırlatan Başkan Doğan, “Geçtiğimiz yıl yayla yollarıyla ilgili çalışma başlattığını duyduk. İlçe merkezinden malzeme götürmekte sıkıntı olduğunu için Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını durdurmak zorunda kaldı. Çok sayıda muhtar bizlere gelerek durumu anlattı. Muhtarlarımızın talebini ve halkımızın ihtiyaçlarını göz önüne alarak hemen harekete geçtik. Orman Bölge Müdürümüz ve İlçe Müdürümüz ile görüştük. ‘Bu CHP belediyesi’ demedik. Millete kim hizmet ediyorsa, biz ona hizmet ederiz. Belbaşı ve Maha yaylaları arasındaki Orman'a ait malzeme alınan yeri Büyükşehir’e tahsis ettirdik. Şuan Büyükşehir Belediyesi’nin o bölgede döktüğü malzemenin tamamını AK Parti İlçe Teşkilatı olarak biz temin ettik. Bir kez bile teşekkür etmediler. Biz dedik ki iyi bir şey yapılacak vatandaş da rahat edecek. Üzüldüğümüz nokta çıkıp muhtarlar da teşekkür etmedi. Sonuçta verilen hizmete teşekkür etmek gerekir. Belediye Başkanı bir yere kepçe gönderiyor, 10 metre yer sildiriyor, bakıyorum muhtarlar teşekkür üstüne teşekkür ediyor. Ona da teşekkür edilsin ama bizlerin emekleri de takdir edilsin, muhtarlar adaletli olsun istiyorum” dedi.

 

“SEÇİME KADAR BELKİ BİTER”

Aradan 2 yıl geçmesine rağmen halen söz konusu yolun köstebek yuvası gibi olduğunu belirten Başkan Doğan, “2 yıl oldu asfalt söküldü ama ortada henüz bir asfalt yok. Bana göre şöyle olmalıydı. 5 kilometreyi sök, orayı tamamla, diğer 5 kilometreyi sök. Bu şekilde çalışma ilerlemeliydi. Şimdi taa Maha'dan bu yana muhtelif yerler söküldü, sadece çakıl döküldü, yapılan çok fazla birşey yok, yollar köstebek yuvasına dönmüş durumda. Geçen yıl vatandaş çok ciddi mustarip oldu ama hizmet ediliyor diye ben muhalefet etmedim. Geçen yıldan bu yana yapılan bişey yok, sadece çakıl dökülüyor. Ben şunu diyorum, yapamayacaksan bozma, yapabileceğin kadarını boz. Bu işler bir planlama dâhilinde yapılır. Tam yayla sezonu vatandaşı tozun toprağın içinde bırakmaya, köstebek yuvası gibi yollara mecbur etmeye kimsenin hakkı yok. Seçime kadar belki bitirebilirler. Söz konusu yollar 40'a yakın mahallenin kullandığı grup yolu olması gibi bizi Konya'ya da bağlayan önemli bir ulaşım merkezi olma özelliğine sahip. Vatandaşların çok ciddi şikayeti var. Bu şikayetleri belediye yetkililerinin dikkate almasını bekliyoruz” diye konuştu.