Anahtar Kelimeler: YAYLADA TALANI

YAYLADA OFF ROAD TALANI

Gazipaşa’nın başı arazi araçları kullanan Off Road tutkunlarıyla dertte. Gazipaşa’da kış aylarında sahilleri, yaz aylarında ise yaylaları talan eden Off Road tutkunlarına vatandaşlardan tepki geldi.

Gazipaşa ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin karla kaplı yayla yollarını açmasının ardından Off Road yapmak isteyenler yaylalara çıktı. Haftasonu Günnercik Yaylası’na arazi araçlarıyla çıkan vatandaşlar Off Road yaptı. Baharın gelmesiyle muhteşem bir manzaraya sahip olan Günnercik Yaylası’nda yeşeren otlar, çimler ezildi. Yeşil alanın tahrip edildiği gören bazı vatandaşlar, bu duruma tepki gösterdi. Vatandaşlar, doğaya zarar veren sorumluların bulunup gerekli cezanın verilmesini istedi. Yaylada Off Road yapan bazı vatandaşlar görüntüleri sosyal medya hesabından yayınladığı ortaya çıktı.

Yayla yollarının açılmasıyla arazi araçlarıyla yaylalara çıkan Off Road tutkunları yeşil alanlarda drift yaparak yeşil alanlara zarar verdi. Doğal güzelliklerin mahvedildiğini belirten vatandaşlar, kolluk kuvvetlerini daha sık denetim yapmaya davet etti. Kışın sahillerde, yazın ise yaylalarda drift atanlar için önlem alınmasını isteyen vatandaşlar, “Günnercik Yaylası’na gelen kişiler araçlarıyla bu doğal güzelliği tahrip etmişler. Sorumluların bulup cezalandırılmasını istiyoruz. Yollarının açılması ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte birçok kişi yaylalara çıkıyor. Özellikle arazi aracı olan kendini bilmez sürücüler çimleri ezerek doğaya zarar veriyorlar. Bu anları görüntülerini ise marifetmiş gibi sosyal medyadan yayınlıyorlar, sonra kaldırıyorlar. Yetkili merciler, bu tür doğa tahriplerin önüne geçip gerekli tedbir ve cezai işlemleri başlatmalıdır” dedi.