ZEYYAT ŞAHİN


AKİBETİN HAYROLSUN, BAYRAMIN MÜBAREK OLSUN GAZİPAŞA

Yüreği gazipaşa için çarpan platform üyelerinin , Gazipaşa halkının; kurdun kuşun, tosbağaların, denizin mavisinin , dağların ululuğunun ve tam da şimdilerde herkesin düşlerini süsleyen yaylaların bayramı kutlu olsun.


Bu arada Sayın Belediye Başkanımızdan PLATFORM ADINA bir bayram kutlaması beklerdim. Sanırım yoğunluğundan fırsat bulamadı. Gazipaşa sevdasından kuşku duymadığm Sevgili Başkanımızın ve tüm ilçe yöneticilerimizin de bayramı kutlu olsun.

Bir de oralarda bir yerlerde unuttuğum çocukluğumun bayramı kutlu olsun. O çocuk olmasa bu kadar umursamazdım düş ülkemin betona teslim olma ihtimalini, insan her şeyden geçebiliyor ama çocukluğunda geçemiyor. Her şeyi unutabiliyor ama çocukluk evini ve annesinin sesini unutamıyor insan. Gazipaşa çocukluk evim ve kulaklarımdan gitmeyen annemin sesi.

Dut ağaçlarının gölgesinde, muz bahçelerinin o amansız zorluklarında ve yayla yollarının yıldız yorganı gecelerinde uyunmuş uykularında unuttuğum o çocuk oralarda bir yerlerde olduğu sürece sevgili Gazipşa'm, Düş Ülkem için mücadele etmeye devam edeceğim.

Biliyorum, boş ve romantik, duygusal cümleler yazıyorum(!) İyi de zaten biz duygularımızla aklımızın buluştuğu yerden yürümüyor muyuz? Hem kocaman bir yürekle seviyoruz sevgili GAZİPŞA'ızı hem de kollektif bir akılla sevdiğimizin huzuru ve refahı için mücadele ediyoruz.

Biliyorum çok sorunu var Gazipşa'nın ve bu sorunların orta yerinde bizim çıkışımız bir fanteziymiş gibi algılanıyor ya da öyle algılansın isteniyor. Örneğin domatesin, fasulyenin, salatalığın para etmediği söyleniyor. Evet, doğru para etmiyor ve çiftçi zor durumda. Peki, düş ülkemiz betona teslim edildiğinde, çocukluğumuzun üzerine beton döküldüğünde ürettiğimiz her şey para mı edecek? bizim çocukluğumuzun üzerine beton döktüğünüğüzde bugünün çocukları refah içinde mi yaşaycak?

Ne yapalım yani salatalık para etmiyor diye GAZİPAŞA'nın geleceğiyle oynanmasına ses çıkarmayalım mı? Domates para etmiyor diye denize girme hakkımızdan vaz mı geçelim? Taze fasulye para etmiyor diye ilçemizi betona mı teslim edelim?

Ne yapalım, susup oturalım mı? Fasulyenin, salatalığın domatesin para etmemesi başka bir sorun; bu başka bir sorun. Her yere devasa beton bloklar dikince domates para etseydi çoktan ederdi. Yanı başımızdaki Alanya ve ülkenin her tarafı betondan ucubelerle doldu ama gene de ürettiğimiz para etmiyor. Demek ki sorun başka.

Düş ülkem, çocukluğum ,annemin fesleğen tütüsü, derelerin hayıt kokusu, güz dağlarının püren moru oralarda bir yerde olduğu sürece GAZİPAŞA için atmaya devam edecek yüreğim ve GAZİPAŞA'nın refahı için işleyecek aklım. Yani aklım fikrim ve platform üyesi arkadaşlarımın aklı fikri GAZİPŞA'DA.

Akibetin hayrolsun , bayramın mübarek olsun GAZİPAŞA.

Zeyyat ŞAHİN


Adil DEMİR
25.05.2020 10:44:54
Sevgili Zeyyat, ne güzel, ne kadar anlamı dile getirmişsin. Aklına, yüreğine, kalemine sağlık. Teşekkür ve tebrik ediyorum.